Makine Haber

‘SAP Türkiye Kalite Ödülleri’nin sahipleri belli oldu

Geleneksel ‘SAP Türkiye Kalite Ödülleri’nde 2020’nin en başarılı projeleri belli oldu. ‘İş Dönüşümü’, ‘Temel İş Dönüşümü’, ‘İnovasyon’ ve ‘Hızlı Teslim’ olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilen etkinlikte, SAP projelerini mükemmel bir şekilde hayata geçiren şirketler ödüllendirildi.

  • 30 Kasım 2020
‘SAP Türkiye Kalite Ödülleri’nin sahipleri belli oldu

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından SAP tarafından verilen ve yılın en başarılı yazılım ve dijital dönüşüm projelerinin seçildiği ‘2020 yılı SAP Türkiye Kalite Ödülleri’ açıklandı. Söz konusu ödüller; SAP’nin kalite ilkelerine uyum sağlayarak en başarılı inovasyon ve dönüşüm projelerini hayata geçiren kurumları takdir etmek ve kutlamak amacıyla veriliyor. SAP’nin kalite ilkeleri ise şöyle sıralanıyor: Uygulamaların etkin bir şekilde planlanması, yönetilmesi ve hayata geçirilmesi, hızlı ve düşük maliyetli uygulamalar ile günümüzün hız, değer ve zaman taleplerine cevap verilmesi, iş süreçlerini basitleştirerek organizasyona ciddi iş faydaları sunulması.

4 kategoride ödül verildi
‘İş Dönüşümü’, ‘Temel İş Dönüşümü’, ‘İnovasyon’ ve ‘Hızlı Teslim’ olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilen Kalite Ödülleri’nde; her kategorinin Altın, Gümüş ve Bronz kazananlarının yanı sıra, ‘En İyi İş ve Sosyal Etki Yaratan Proje Özel Ödülü’ de verildi. Ödülleri kazanan projeler arasında; Kovid-19 nedeniyle dijital dönüşümün daha da önem kazandığı günümüzde kendi sektörlerinde iş süreçlerini değiştiren, söz konusu zorlu dönemde çarpıcı sonuçlar alan, sürdürülebilirlik konusunda özel çalışmaların yapıldığı projeler de yer alıyor.

Candan: “Dijitalleşme, artık bir seçenek olmaktan çıkıp bir zorunluluk haline geldi”
Ödüllerle ilgili açıklamada bulunan SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, şunları söyledi: “Yapay zeka, öğrenen makineler, nesnelerin interneti, gelişmiş analitikler ve blokzincir gibi çığır açan teknolojilerin de etkisi ile dijitalleşme, artık bir seçenek olmaktan çıkıp bir zorunluluk haline geldi. Tüm kurumları ve sektörleri etkileyen bu süreçte SAP Türkiye olarak, iş ortaklarımız ile birlikte bin 400’ün üzerinde müşterimizin dijitalleşmesinde yol arkadaşlığı yapıyoruz. Tüm sektörlerden her ölçekteki müşterimize; ‘siz hayal edin, gelin çözümü birlikte geliştirelim’ diyoruz. ‘SAP Türkiye Kalite Ödülleri’ ile her yıl sektörünü ve kendi iş süreçlerini adeta kökten değiştiren SAP projeleri ödüllendiriliyor. İş ortaklarımızın katkıları ile müşterilerimizde yarattığımız değeri görmek bizler için çok gurur verici. Bu vesileyle ödül alan tüm müşteri ve iş ortaklarımızı tebrik ediyoruz. Ayrıca, başvuran tüm müşterilerimize de ayrıca teşekkür ediyor ve gelecek dönemde başarılarının devamını diliyorum.”

Ödül alan şirketler ve iş ortakları:
‘İş Dönüşümü’ kategorisi (Business Transformation):
Altın ödülü: Opet Fuchs Madeni Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.
SAP iş ortağı: Detaysoft
Gümüş ödülü: Borusan Holding
SAP iş ortağı: itelligence
Bronz ödülü: Norm Holding
SAP iş ortağı: itelligence

‘Temel İş Dönüşümü’ kategorisi (Core Business Transformation):
Altın ödülü: Asas Alüminyum San. ve Tic. A.Ş.
SAP iş ortağı: Detaysoft
Gümüş ödülü: Borusan Otomotiv
İş ortağı: SAP Türkiye Danışmanlık Hizmetleri ve Vektora
Bronz: Opet Petrolcülük A.Ş.
SAP iş ortağı: GoLive, Vektora, Koç Sistem

‘İnovasyon’ kategorisi (Innovation):
Altın ödülü: Arçelik
SAP iş ortağı: Accenture
Gümüş ödülü: Martur Fompak International
Bronz ödülü: İpragaz
SAP iş ortağı: Felece

‘Hızlı Teslim’ kategorisi (Fast Delivery):
Altın ödülü: Koç Holding
SAP iş ortağı: Detaysoft
Gümüş ödülü: Yılport Holding
SAP iş ortağı: SAP Türkiye Danışmanlık Hizmetleri
Bronz ödülü: Betek Boya ve Kimya San. A.Ş.
SAP iş ortağı: GoLive

Özel ödül:
En İyi İş ve Sosyal Etki Yaratan Proje Özel Ödülü: Arçelik
SAP İş Ortağı: Deloitte Digital Germany

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ