Makine Haber

Borusan Mannesmann, geleceğin mühendislerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlıyor

Türkiye çelik boru pazarının önde gelen firmalarından Borusan Mannesmann, geleceğin mühendislerinin mesleki gelişimlerine katkıda bulunuyor. Şirket, mühendislik becerilerini kullanarak geliştirdikleri araçlarla uluslararası arenada yarışan öğrencilere 2008’den beri ürün desteği veriyor.

  • 14 Ekim 2021
Borusan Mannesmann, geleceğin mühendislerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlıyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Mannesmann, geleceğin mühendislerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlıyor. Şirket, mühendislik becerilerini kullanarak geliştirdikleri araçlarla uluslararası arenada yarışan öğrencilere 2008 yılından beri ürün desteği veriyor. Borusan Mannesmann bu sene de; İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi mühendislik öğrencilerinin yanında yer aldı.

Çelik kaliteleri konusunda öğrencileri yönlendiriyor
Borusan Mannesmann, üniversite öğrencilerinin araçlarında kullanacakları çelik boruları uygun şekil ve ölçülerde hazırlayarak ücretsiz olarak teslim etmenin ötesinde, kimyasal ve mekanik değerlerine istinaden çelik kaliteleri konusunda öğrencilere yönlendirmede bulunuyor. İlgili departman çalışanları, genç mühendislerin başarılarına destek olmak için ayırdıkları zaman içerisinde onların ihtiyaçlarına uygun ve en kaliteli ürünü teslim etmek adına çalışıyor.
Bu sene destek olunan projeler içerisinde yer alan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin YTU Racing takımı, Borusan Mannesmann ürünleriyle hazırladıkları araç ile Formula Student Czech yarışı hızlanma etabında 1.’lik ödülünü aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ITU Racing ekibi ise, Macaristan’da Formula 1 yarışlarının düzenlendiği Hungaroring pistinde düzenlenen Formula Student East’e ilk kez katılma fırsatı yakaladı.

Öğrencilerle yakın etkileşimde oluyor
Üniversite öğrencilerinin uluslararası platformlarda deneyim kazanmasının yanında takım çalışması, strateji ve planlama gibi pek çok beceriyi kazanmaları için söz konusu yarışmalar büyük yarar sağlarken; Borusan Mannesmann, ürün desteği ve paylaştığı deneyim ile hem öğrencilerle yakın etkileşimde oluyor, hem de gelecekteki meslektaşlarıyla bir araya geliyor.
Şirket son olarak, Formula SAE Michigan’da yarışacak Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin elektrikli araç projesine destek olurken; İtalya’da yarışlara katılacak Sabancı Üniversitesi Formula Student takımı olan Sabancı Motorsport takımına da ihtiyaç duyulan ürünlerin teslimini gerçekleştirecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ