Makine Haber

BSH Global’in Doğrudan Tüketici Stratejileri bir Türk tarafından yönetilecek

BSH Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesel Dijital Dönüşüm Direktörü olarak görev yapan Ayşenur Evcil, 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren BSH Grubu’nun Global ‘Direct-to-Consumer’ stratejisinin oluşturulması ve hayata geçirilmesi sorumluluğunu üstlenecek.

  • 13 Aralık 2020
BSH Global’in Doğrudan Tüketici Stratejileri bir Türk tarafından yönetilecek

BSH Grubu bünyesinde Bölgesel Dijital Dönüşüm Direktörü olarak görevini sürdüren Ayşenur Evcil, 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren BSH Grubu’nun Global ‘Direct-to-Consumer’ stratejisinin oluşturulması ve hayata geçirilmesi sorumluluğunu üstlenecek. Proje kapsamında; BSH’ın global ölçekte entegre çoklu kanal stratejisinin belirlenmesini, doğrudan tüketiciye ulaşılan perakende ve e-ticaret yapısının oluşturulmasını ve geliştirilmesini sağlayacak olan Evcil, direkt olarak BSH Global CEO’su Carla Kriwet’e rapor verecek.
Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Ayşenur Evcil, CUNY Baruch College’de Pazarlama ve Uluslararası Ticaret alanında master yaptı. 20 yılı aşkın Amerika gibi gelişmiş ve gelişmekte olan piyasalarda uluslararası iş tecrübesine sahip Evcil sırasıyla; International Masters Publishers, Kraft Foods, Citigroup, Eaglemoss Publishing Group ve Accenture Digital gibi şirketlerde çeşitli üst düzey pozisyonlarda yer aldı. Evcil, 2017 yılından bu yana BSH Grubu’nun Türkiye, CIS, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde Dijital Dönüşüm Direktörü olarak görev aldı.

Klötscher: “Büyük bir gurur duyuyorum”
BSH Gelişen Pazarlar CEO’su Rudolf Klötscher, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “BSH Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesel Dijital Dönüşüm Direktörü olarak Türkiye’de görev yapan Ayşenur Evcil, 1 Şubat 2021 itibariyle Münih’teki küresel D2C Projesi’ne liderlik edecek ve doğrudan BSH’nin Global CEO’su Carla Kriwet’e bağlı çalışacak. Bundan dolayı büyük bir gurur duyuyorum. Ayşenur, uluslararası platformlarda tüketici ve dijital pazarlama konularında güçlü deneyime sahip olmasının yanı sıra; dijital strateji, inovasyon geliştirme ve gerçekleştirme, son tüketici ve iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılama konularında da bölgemize önemli katkılarda bulunan bir lider. Şimdi, güçlü D2C deneyimini ve bilgisini küresel ölçekte BSH için aktaracak ve kullanacak. Yeteneklerimize daha geniş kapsamda görev ve deneyimler sunduğum ve bölgelerimizden/ülkelerimizden küresel çapta yeteneklerin çıkmasına eşlik etme fırsatına sahip olduğum için mutluyum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ