Makine Haber

Rockwell Automation Fair 2022, yeni çözümlere, örnek olay incelemelerine ve teknik eğitimlere ev sahipliği yaptı

14-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen 31. Automation Fair etkinliğinde şirketlerin dijitalleşme yaklaşımları ve kazanımları ele alındı. Etkinlik, yeni çözümlere, örnek olay incelemelerine ve teknik eğitimlere ev sahipliği yaptı.

  • 10 Aralık 2022
Rockwell Automation Fair 2022, yeni çözümlere, örnek olay incelemelerine ve teknik eğitimlere ev sahipliği yaptı

14-17 Kasım tarihleri arasında Chicago, Illinois’daki McCormick Place West’te düzenlenen ve şirketlerin dijitalleşme yaklaşımları ve kazanımlarının ele alındığı Rockwell Automation Automation Fair 2022, yeni çözümlere, örnek olay incelemelerine ve teknik eğitimlere ev sahipliği yaptı.
Automation Fair 2022’de Endüstri Forumu paneline başkanlık eden Rockwell Automation Küresel Müşteri Sürdürülebilirliği Başkanı Andrea Ruotolo, “Yaşadığımız gezegenin dijital bir ikizini yaratıyoruz” diyerek oturumu açtı.

Vriendt, sağlam bir veri planına sahip olmanın önemine değindi
Etkinliğe katılan Kezzler’in Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Piet de Vriendt ise, sağlam bir veri planına sahip olmanın önemine değinerek, “ESG raporlaması yatırımcılara, müşterilere ve hatta potansiyel iş gücü yeteneklerine sürdürülebilirlik konusundaki güveninizi göstermenin temel yollarından biri. İzlenebilirlik, sürdürülebilirlik için temel bir araç haline geldi. İzlenebilirlik, bir ürünü sadece fabrika içinde değil, ürün fabrikadan çıktığında da tüm tedarik zinciri boyunca takip etme kabiliyetidir. Veriler, ürünün son tüketiciye kadar olan sürecinde ve aslında bunun da ötesinde toplanabilmekte. Bu kapsamda sürekli veri toplama birinci sınıf marka kimliği ile sonuçlanmakta. Buna ek olarak, izlenebilirlik EV Pil Pasaportu, AB’nin Dijital Ürün Pasaportu ve Gıda Güvenliği Modernizasyon Yasası (FSMA) kapsamında da kolaylaştırıcı oluyor” dedi.

Önemli sektör oyuncuları deneyimlerini aktardı
“Kendinizi oluşabilecek herhangi bir ESG şikayetinden uzak olan bir yere yerleştirmelisiniz” diyen Electra Battery Materials’ın sürdürülebilirlik ve Düşük Karbondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Renata Cardoso düşük karbonlu çalışmalar inşa edebilmek için dijital teknolojiyi kullandıklarını söyledi. Otobüslerde ve arabalarda kullanılabilen hidrojen yakıt hücrelerini geliştiren Plug Power’da Stratejilerden Sorumlu Üst Yönetici Sanjay Shrestha ise dinleyicilere “Dizelin yerine geçmek istiyoruz. Bana göre, otomasyonun yaptığımız şey için bu kadar önemli olmasının nedeni ölçeklenebilirliği mümkün kılması” şeklinde açıklama yaptı.
Doğal ambalaj malzemesi kullanarak plastikten uzaklaşmak isteyen aynı zamanda da makine elektrik tüketimini azaltmayı hedefleyen HDG Genel Müdürü Marcus Behrens, şirketin daha şeffaf ve otomatik bir sürece giden yolculuğuna yönelik, “Enerjiyi azaltmak için ne yapabiliriz diye düşündük. Bu sadece sürecin şeffaflığı için değil, aynı zamanda sorunları yaşanmadan öngörmeyi de sağlıyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ