Makine Haber

River Robotics #8079 takımı dünya şampiyonluğunu hedefliyor

Özel Irmak Okulları’nın lise öğrencilerinden oluşan ve Yapı Merkezi’nin Ana Sponsoru olduğu robotics takımı River Robotics #8079, dünyanın farklı ülkelerinde 28 yıldır düzenlenen ve en prestijli uluslararası robot yarışmalarından biri olan First Robotics Competition’a hazırlanıyor.

  • 03 Mart 2020
River Robotics #8079 takımı dünya şampiyonluğunu hedefliyor

Özel Irmak Okulları’nın lise öğrencilerinden oluşan ve Yapı Merkezi’nin Ana Sponsoru olduğu robotics takımı River Robotics #807, dünyanın farklı ülkelerinde 28 yıldır düzenlenen ve en prestijli robot yarışmalarından biri olan First Robotics Competition’a (FRC) hazırlanıyor. Yarışmaya her yıl; 35 ülkeden, 14-18 yaş grubunda 100 binden fazla öğrenci ve 4 bin takım katılıyor.
2019 yılının Haziran ayında kurulan River Robotics #8079, kısa süre içerisinde önemli başarılara imza attı. Ekim 2019’da katıldıkları ilk turnuva olan Mersin Off–Season’dan ‘Rookie Inspiration Award’ (Sosyal Sorumluluk ve Bilimi Yayma Projeleriyle En İlham Veren Takım Ödülü) ile dönen takım, Kasım 2019’da ise, FRC Ankara Off Season Robot Turnuvası’nda şampiyonluk kupasının yanı sıra, ‘Highest Rookie Seed’ ve ‘Rookie Inspiration’ ödüllerini kazandı.
River Robotics #8079 takımı, 5-11 Mart tarihleri arasında İstanbul Ülker Arena’da düzenlenecek uluslararası bölge turnuvalarında FRC Dünya Şampiyonası’na katılmak için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. FRC Houston Dünya Şampiyonası’na katılarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek isteyen takım; mekanik, elektrik-elektronik, yazılım ve PR olmak üzere dört farklı alanda çalışan 15 kişilik bir ekipten oluşuyor. Takımın, dört kadın mentörü de bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ