Makine Haber

Oyak Renault ve Bahçeşehir Üniversitesi önemli bir iş birliğine imza attı

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları ile Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ortaklığıyla dijital dönüşüm konuları ve genç yetenek programları hayata geçiriliyor. Proje kapsamında, BAU Teknoloji Transfer Ofisi’ne (TTO) bağlı genç girişimciler, Oyak Renault inovasyon laboratuvarı ve yazılım geliştirme topluluğuna dâhil olabilecekler.

Oyak Renault ve Bahçeşehir Üniversitesi önemli bir iş birliğine imza attı

OYAK Renault Otomobil Fabrikaları ve Bahçeşehir Üniversitesi, genç girişimcilerin projelerini değerlendirme ve geliştirmeye yönelik önemli bir anlaşma imzaladı. Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun’un ev sahipliğinde düzenlenen programa, BAU Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tunç Bozbura katılırken; ziyarette genç yeteneklere yönelik gerçekleştirilecek programlar, dijital dönüşüm konuları ve iş birliği fırsatları konuşuldu. Ziyarette aynı zamanda, Oyak Renault İnsan Kaynakları ve Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin ortaklaşa hazırladığı, gençleri iş yaşamına ve hayata hazırlamak, kaynak kullanımı gibi önemli alanlardaki faaliyetlerin verimi ve kalitesini karşılıklı olarak arttırmanın hedeflendiği CO-OP İş Birliği Niyet Protokolü’nün imza töreni de yapıldı. Söz konusu protokol kapsamında; gelecek dönemde üniversite stajı, tersine mentörlük, markalı dersler ve tanıtım seminerleri gibi genç yetenek programlarında iş birlikleri sağlanacak.

Aoun: “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençleri destekleyeceğiz”
Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun, imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dijitalleşme ve inovasyon çalışmalarına her alanda hız veren Oyak Renault Otomobil Fabrikaları olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençleri desteklemeye, onların heyecanlarını Oyak Renault ailesinin bilgi birikimi ve Ar-Ge konusundaki deneyimiyle birleştirmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda, Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olan Bahçeşehir Üniversitesi ile yapmış olduğumuz iş birliği bizim için büyük bir önem arz ediyor. Umarım bugün önemli bir adımını attığımız bu iş birliğiyle, sektörün ihtiyaç duyduğu donanımlı insan gücünün artırılmasına katkı sağlamanın yanı sıra, katma değeri yüksek teknolojilerin oluşturulması için de önemli bir zemin hazırlamış olacağız. Bu projenin başlatılmasında emeği geçen, başta Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tunç Bozbura, Bahçeşehir Üniversitesi’nin ve Oyak Renault’nun değerli yöneticilerine de huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

Karadeniz: “Oyak Renault ile yaptığımız iş birliğine büyük bir önem veriyoruz”
Otomotiv sektöründe dünya çapında öncü bir marka olan Oyak Renault ile daha donanımlı, yenilikleri yakından takip eden ve girişimci yeni nesiller yetiştirme noktasında yapmış olduğumuz iş birliğine büyük önem verdiklerini aktaran Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz ise, “Hem CO-OP eğitim modeli, hem de Ar-Ge çalışmalarımızla ülkemizin girişimcilik ekosistemine en çok katkı sağlayan ilk 10 üniversitesinden biriyiz. Bu kapsamda, Oyak Renault iş birliği çerçevesinde de; Ar-Ge projeleri, CO-OP (markalı dersler, staj, kariyer etkinlikleri, tersine mentörlük) ve girişimcilik alanında birlikte çalışmalar gerçekleştireceğiz. Bu anlamda ilk çalışma basamağımız, Oyak Renault üst yönetimiyle uygulanacak olan CO-OP tersine mentörlük sistemimizdir. İş birliğimizin diğer önemli basamakları ise, Ar-Ge projeleri ile girişimcilik programları oluşturmaktır. Oyak Renault ile birlikte, bünyemizde var olan interdisipliner çalışmalarımızı artırarak, üniversite-sanayi iş birliği yaklaşımı çerçevesinde; ‘sürdürülebilir akıllı hareketlilik (smart mobility)’ başlıkları altında girişimcilik programları yürüterek, ekosisteme pazar entegrasyonu kuvvetli girişimciler ile katkı sağlayacağız. Bu kapsamda, üniversitemiz ile Renault’un ‘Renaulution’ adını verdiği 5 yıllık strateji planları için insan kaynağı ve yetenek kazanımı konusunda da ortak çalışma alanları oluşturacağız. Bu iş birliğimizin başlatılması noktasında, değerli katkılarından dolayı Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun başta olmak üzere emek veren tüm ekibe teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ