Makine Haber

Oyak Renault, ‘Sıfır Kaza, Sıfır Hata’ uygulaması ile ödüle lâyık görüldü

Oyak Renault, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bu yıl 35’incisi düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ‘Güçlü İletişim Güvenli İşyeri İyi Uygulama Yarışması’nda, ‘Sıfır Kaza, Sıfır Hata’ uygulaması ile ödüle lâyık görüldü.

  • 08 Mayıs 2021
Oyak Renault, ‘Sıfır Kaza, Sıfır Hata’ uygulaması ile ödüle lâyık görüldü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bu yıl 35’incisini düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ‘Güçlü İletişim Güvenli İşyeri İyi Uygulama Yarışması’nda, Oyak Renault ‘Sıfır Kaza, Sıfır Hata’ uygulaması ile ikincilik ödülü kazandı.
Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, 2018 yılında başlattığı ‘Sıfır Kaza, Sıfır Hata’ vizyonuyla iş sağlığı ve güvenliği kültürünün bileşenlerini bir çatı altında topladı. Söz konusu vizyon, Oyak Renault üst düzey yöneticilerinin taahhütleriyle başlayarak yapılan yoğun ve kapsamlı iletişim faaliyetleriyle tüm çalışanlara ve fabrika sınırları içinde bulunan tüm paydaşlara kadar indirgendi. İş sağlığı ve güvenliği ile ergonomi alanında yıl içerisinde yapılan bütün iyi uygulamalar, Oyak Renault’nun İSG birimi tarafından düzenlenen yarışmalarda değerlendirilerek ödüllendiriliyor. Aynı zamanda, fabrika bünyesinde her yıl belirlenen bir konuda yapılan resim yarışmasıyla da, çalışan çocuklarının konuya yönelik farkındalıklarının artırılması hedefleniyor.

Aoun: “Sıfır iş kazası, dikkate aldığımız en önemli hedeftir”


İş sağlığı ve güvenliğini üretim prosesinin merkezinde konumlandırdıklarını belirten Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun, “Türkiye’nin lider otomobil üreticisi olarak ülke ekonomisine katkı sağlayan Oyak Renault, bu başarılara ‘bir çalışan markası olarak’ sahip olduğu insan kaynağı ile imza atmıştır. Oyak Renault ailesine mensup çalışanlarımız, şirket kültürümüz içerisindeki en yüksek değeri ifade etmektedir. Bu yüksek değere yakışır bir şekilde iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda sıfır iş kazası, şirketin dikkate aldığı en önemli hedeftir. Bu nedenle sloganımız; öncelikle aktivitelerimiz içerisinde bulunan her bir çalışanımız için ‘sıfır kaza’, sonra müşterilerimiz için ‘sıfır hata’dır” dedi.
İş güvenliğinin sadece üretim süreci içinde kurallara uymaktan ibaret olmadığını kaydeden Aoun, şunları söyledi: “İş sağlığı ve iş güvenliği; odağında insan olması sebebi ile sadece iş yerini ve çalışanlarını değil, toplumun tamamını ilgilendiren bir konudur. Güvenli davranışın sergilenmesi, güvenli ortamın tesis edilmesi ve tüm bireyler tarafından bu konuda sürekli katkı sağlanması, bu alanda oluşturulan değerler sayesinde mümkündür.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ