Makine Haber

Oyak Renault, Karsan ile Megane Sedan üretimi için anlaşma imzaladı

Oyak Renault, Karsan ile Megane Sedan üretimi için 5 yıllık anlaşma imzaladı. Söz konusu proje ile mevcut Megane Sedan üretiminin Karsan’a devredilerek, Oyak Renault fabrikasının kapasitesinde yeni nesil araçlara yer açılması ve üç vardiya şeklinde yoğun çalışma düzeninin sürdürülmesi amaçlanıyor.

  • 02 Ağustos 2021
Oyak Renault, Karsan ile Megane Sedan üretimi için anlaşma imzaladı

Renault Grubu’nun endüstriyel ayak izini optimize etme stratejisi kapsamında Oyak Renault, Türkiye’nin çok markalı araç üreticisi konumunda yer alan Karsan ile 2022’nin sonundan itibaren geçerli olmak üzere mevcut Megane Sedan üretimi için 5 yıllık anlaşma imzaladı. Söz konusu proje ile mevcut Megane Sedan üretiminin Karsan’a devredilerek, Oyak Renault fabrikasının kapasitesinde yeni nesil araçlara yer açılması ve üç vardiya şeklinde yoğun çalışma düzeninin sürdürülmesi amaçlanıyor.
Aracın üretimi ve montajından Karsan sorumlu olurken; Oyak Renault kaporta parçalarının üretim faaliyetine devam edecek. Aynı zamanda Oyak Renault, üretimi tamamlanmış araçların kalitesinden ve parça tedarikçileri ile ilişkilerden sorumlu olmaya devam edecek. İş birliği kapsamında, Megane Sedan’ın üretiminin 5 yıl boyunca Karsan tarafından gerçekleştirilmesi öngörülürken; aracın mevcut satış ağı ise bugüne kadar olduğu şekliyle devam ettirilecek. Projeyle, yıllık 55 bin adetlik üretim hacmi oluşturulması bekleniyor.

Aoun: “Sektöre farklı bir açılım getireceğimize inanıyoruz”
İş birliği anlaşması hakkında değerlendirmede bulunan Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun, şunları söyledi: “Oyak Renault olarak, alanında köklü bir bilgi birikimine ve yetkin iş gücüne sahip bir marka olan Karsan ile hayata geçireceğimiz bu çalışma ile, Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunacağımıza ve sektöre farklı bir açılım getireceğimize inanıyoruz.”

Baş: “Oyak Renault ile iş birliğimizin güçlenerek devam edeceğine inanıyorum”
Çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun global nitelikte elektrikli ve yüksek teknolojili ulaştırma çözümlerini sunduklarını aktaran Karsan CEO’su Okan Baş ise, “Oyak Renault ile gerçekleştireceğimiz bu iş birliğinden dolayı mutluyuz. Renault Megane Sedan modelinin üretim sorumluluğunu almış olmak bizleri heyecanlandırıyor. İlk adımını atmış olduğumuz bu proje ile Oyak Renault ile iş birliğimizin güçlenerek devam edeceğine inanıyorum. Aynı zamanda, bu güzel gelişmenin Türk otomotiv sanayimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ