Makine Haber

Oyak Renault, 7 milyonuncu aracını ve motorunu banttan indirdi

7 milyonuncu otomobili ve motoru banttan indiren Oyak Renault, 6 milyonuncu şasi ve vites kutusu üretimini de gerçekleştirdi. Fabrikada üretilen 7 milyonuncu araç, Almanya’daki kullanıcısıyla buluşacak olan Clio E-Tech oldu.

  • 17 Kasım 2021
Oyak Renault, 7 milyonuncu aracını ve motorunu banttan indirdi

1971 yılından beri kendi motorunu da üreten Oyak Renault, 7 milyonuncu aracını ve motorunu banttan indirerek yeni bir başarıya daha imza attı. Dünyanın dört bir yanına otomobil ihracatı yapan fabrikada üretilen 7 milyonuncu araç, Almanya’daki kullanıcısıyla buluşacak olan Clio E-Tech oldu.

Aoun: “Şimdiye kadar fabrikamızdan 20’den fazla modeli yollara çıkardık”
Üretime başladıkları 1971 yılından bugüne kadar 7 milyon araç ve motor üretimini gerçekleştirmenin gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun, “Renault 12 üretimi ile başlayan ve 50 yılda toplam 7 milyon araç ve motor ile 6 milyon şasi ve vites kutusuna uzanan yolculuğumuzda, şimdiye kadar fabrikamızdan 20’den fazla modeli yollara çıkardık. Otomobil üretimine başladığımız yıllarda yaklaşık 20 bin olan üretim kapasitemiz, bugün yıllık 378 bin otomobil ve 920 bin motor hacmine ulaşmış durumda” dedi.


Yeni teknolojiler sayesinde sunulan yüksek sürüş güvenliği kadar iş güvenliği ve sağlığının da önemli olduğunu belirten Aoun, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Araç ve motor fabrikalarımız, Renault Grubu içindeki sıralamada hep en ön sıralarda yer alıyor. 50 yıllık bilgi birikimimizle bugün fabrikamızda, ‘Sıfır Kaza, Sıfır Hata’ hedefimiz doğrultusunda; iş güvenliğinden ve yüksek kalitemizden ödün vermeden, en son teknolojileri kullanan ve yüksek katma değere sahip ürünler üretiyoruz. Bu gurur ve mutluluğu hep birlikte yaşarken; kurulduğumuz günden bu yana emek veren, özverili çalışmalarıyla bizi geleceğe taşıyan tüm çalışanlarımıza, paydaşlarımıza ve tedarikçilerimize teşekkür ediyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ