Makine Haber

Omron, ‘geleceğin fabrikası’nın gösterildiği sanal fuarını açtı

Omron’un düzenlediği 360 derece sanal tura katılan müşteriler, esneklik, verimlilik ve üretkenlik artışı için farklı inovasyonların uyarlandığı ‘geleceğin fabrikası’ konseptiyle ilgili rehber bilgiler alıyorlar. Turda öne çıkan çözümler arasında; robot, görsel denetim ve yapay zeka teknolojileri yer alıyor.

  • 09 Aralık 2020
Omron, ‘geleceğin fabrikası’nın gösterildiği sanal fuarını açtı

Omron Endüstriyel Otomasyon Avrupa, başlattığı sanal fuar ile müşterilerinin endüstriyel dönüşümde kullanılabilecekleri en yeni teknolojileri deneyimlemelerini sağlamayı hedefliyor. Sanal fuar sayesinde ziyaretçiler; 360 derece sanal tura katılıyor ve esneklik, verimlilik ve üretkenlik artışı için farklı inovasyonların uyarlandığı ‘geleceğin fabrikası’ konseptiyle ilgili rehber bilgiler alıyorlar.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, “Turda öne çıkan çözümler arasında; robot, görsel denetim ve yapay zeka (AI) teknolojileri yer alıyor. Tüm bunlar, Omron’un ‘innovative-Automation’ konseptine dayanıyor. Bu konsept; akıllı, entegre ve interaktif çözümlerden yararlanıp, makineler ve insanlar arasında ortak çalışmayı ve iletişimi artırarak üretim sektörünü canlandırmayı hedefliyor. Bu fuardaki gösterimler; üretimle ilgili inovasyonların kolaboratif üretimde uygulamalı kullanıma sunulması durumunda, insanlar ve makinelerin yeni bir uyum çerçevesinde nasıl birlikte çalışabileceklerini gösteriyor. Gösterilenler gibi inovasyonlar, hem fabrika çalışanlarının, hem de tüketicilerin hatlarını kolaylaştırabilir ve daha iyi bir toplum oluşturulmasına katkıda bulunur” dediler.

“Ziyaretçiler, masa tenisi eğitmen robotu Forpheus ile tanışabilirler”
Ziyaretçilerin tura başlarken Omron’un masa tenisi eğitmen robotu Forpheus ile tanışabildiklerini aktaran yetkililer, şunları aktardılar: “Robot; görsel denetim, kontrol, robot fonksiyonları ve yapay zeka teknolojilerini sorunsuzca entegre ediyor. Makinelerin insanlarla nasıl ortak çalışabileceklerini ve iki tarafından birbirinden bir şeyler öğrenerek tam potansiyellerine nasıl ulaşabileceklerini gösteriyor. Bu giriş aşamasından sonra, Forpheus’ta kullanılan teknolojinin fabrika üretim hattını nasıl dönüştürebileceği gösteriliyor. Ardından ziyaretçilere, üretimi optimize etme ve hataları en aza indirme amacıyla; yapay zekayı nesnelerin interneti (IoT) ve 3B görsel denetim, akıllı algılama ve kontrol ve robot fonksiyonlarıyla bir araya getiren akıllı bir pil üretim hattı gösteriliyor. Ziyaretçiler daha sonra, montaj aşamasındaki karmaşık toplama işlemlerini otomatikleştirmek için kullanılan 3B kutudan parça alma aşamasını görebilir. Tur daha sonra, cobot’larla güvenli makine bakımı, ürünlerdeki olası kusurların yapay zekayla denetimi ve öğelerin yüksek hassasiyetli hizalanmasıyla ilgili gösterimlerle devam ediyor. Son olarak, lazer işleme sürelerini yüzde 35’ten fazla azaltabilen lazer işleme teknolojisinin gösterimi yapılıyor.”

Colas: “En yeni teknolojilerimizi sanal bir fuarla müşterilerimize sunmak istedik”
Omron Avrupa Pazarlama Genel Direktörü Fernando Colas ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu zor zamanlarda, çoğu ticari fuarın düzenlenemiyor olmasına rağmen; en yeni teknolojilerimizi sanal bir fuarla müşterilerimize sunmak ve onlara geleceğin fabrikasını bulundukları yerden, online olarak deneyimleme fırsatı sunmak istedik. Bu şekilde, Omron’un verimli üretimin geleceğini iyileştirme ve tanıtma konusundaki taahhüdünü ortaya koyuyoruz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ