Makine Haber

NSK akademi çevrimiçi öğrenme platformunda, haddehanelere yönelik yeni bir eğitim modülü yayınlandı

NSK akademi çevrimiçi öğrenme platformunda yayınlanan haddehaneler için yeni eğitim modülü; haddehane uygulamalarındaki zorlu çalışma koşullarına dayanabilecek rulmanları belirleme ve bakımını yapma görevini üstlenen kişileri hedefliyor.

NSK akademi çevrimiçi öğrenme platformunda, haddehanelere yönelik yeni bir eğitim modülü yayınlandı

NSK akademi çevrimiçi öğrenme platformunda, haddehaneler için yeni bir eğitim modülü yayınlandı. Söz konusu modül, haddehane uygulamalarındaki zorlu çalışma koşullarına dayanabilecek rulmanları belirleme ve bakımını yapma görevini üstlenen kişileri hedefliyor.
NSK akademideki diğer tüm eğitim modüllerinde olduğu gibi, en az yüzde 80 geçer notunu alan kayıtlı kullanıcıların, başarılarını gösterecek bir sertifika sahibi olabileceklerini aktaran şirket yetkilileri, “Çelik ve demir üretimi gibi işlemlerin doğası gereği; ısı, kontaminasyon, ağır yükler, titreşim ve darbe gibi unsurlar, haddehanelerde kullanılması gereken rulmanların karşılaştığı zorluklardan sadece birkaçıdır. NSK’nin bu en yeni çevrimiçi eğitim modülünde, optimize edilmiş rulman özellikleri sayesinde söz konusu sorunların nasıl en aza indirilebileceği açıklanıyor” dediler.

“Çeşitli haddehane türlerine genel bir bakış da sunuyor”
Kursun, metal üretim süreçlerinde özellikle de ürünü şekillendirmek için kullanılan çeşitli haddehane türlerine genel bir bakış da sunduğunu ifade eden yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Haddeleme yük akışı gibi özellikler, rulman tasarımı ve seçiminde önemli bir faktör olduğu için ayrıntılı bir şekilde ele alınıyor. Modülde ayrıca, iş ve destek merdanesi düzenekleri gibi belirli haddehane alanlarına en uygun olan rulman teknolojileri ve bu teknolojilerin özelliklerinin yaygın olarak karşılaşılan çalışma koşullarını nasıl karşıladığı yakından inceleniyor. Doğru seçilmiş rulmanlar, bakım ve onarım gereksinimini azaltıp arıza giderme süresini kısaltarak uzun ömürlülük ve tasarruf sağlar. Bu fikir göz önünde bulundurularak yeni kursta ele alınan bir diğer önemli unsur, keçeli ve açık tip rulmanlar arasında karşılaştırmaların yapıldığı TCO’dur (toplam mülkiyet maliyeti). Zaman zaman ‘Z haddesi’ olarak adlandırılan Sendzimir haddesine yönelik rulmanlar da NSK’nin bu yeni çevrimiçi kursunda ele alınıyor.”
Eğitim modülünün, haddehane OEM’lerinin (orijinal ekipman üreticileri) ve bakımdan sorumlu kişilerin rulman seçiminin temel ilkelerini anlamasına yardımcı olmak üzere tasarlandığını bildiren yetkililer, “Ürün satışı, teknik destek, bakım, mühendislik ve Ar-Ge alanındaki çalışanlar da kurstan yararlanabilirler. NSK akademiye katılan her bir katılımcı, günlük işlerinde kullandığı bilgi birikimini geliştirebilecek ve makine ömrünü en üst düzeye çıkarmak için en son NSK rulman çözümlerinden yararlanabilecek” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ