Makine Haber

Nord Drivesystems, yüksek enerji verimliliğine sahip ürünler sunuyor

Endüstriyel uygulamalarda harcanan elektrik enerjisinin yaklaşık yüzde 40’ı elektrikli tahrik ünitelerinden kaynaklanıyor. Yüksek enerji verimliliğine sahip komple tahrik çözümleri ile Nord Drivesystems de, söz konusu çözümleriyle sanayide verimliliği artırıyor.

  • 25 Aralık 2019
Nord Drivesystems, yüksek enerji verimliliğine sahip ürünler sunuyor

80’den fazla ülkede faaliyet gösteren Nord Drivesystems, sürekli güncellenen ürün portföyündeki enerji tasarruflu tahrik sistemleri ile güç tüketimini yüzde 40’a kadar azaltıyor.
Endüstriyel uygulamalarda harcanan elektrik enerjisinin yaklaşık yüzde 40’ının elektrikli tahrik ünitelerinden kaynaklandığını ifade eden Nord Drivesystems firmasının yetkilileri, “Yüksek enerji verimliliğine sahip komple tahrik çözümlerimizle; üretim miktarlarından taviz vermeden, çok daha az enerji tüketimiyle sanayide verimliliği artırmak ve tasarruf sağlamak mümkün. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke, yeryüzündeki enerji kaynaklarının daha verimli kullanılması için çalışmalar gerçekleştiriyor ve üreticilere zorunluluklar getiriyor. 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren Nord Drivesystems de, sürekli güncellenen ürün portföyündeki enerji tasarruflu tahrik sistemleri ile güç tüketimini yüzde 40’a kadar azaltabiliyor” diye konuştular.

“Üretimden taviz vermeden verimliliğin artırılmasını sağlıyoruz”
Sanayide enerjinin çok büyük bir bölümünün tahrik üniteleri tarafından harcandığını söyleyen yetkililer, şöyle konuştular: “Endüstri 4.0 tabanlı olarak sunduğumuz çevre dostu komple tahrik çözümlerimizle birlikte, üretimden taviz vermeden verimliliğin artırılmasına olanak sunuyoruz. Geliştirdiğimiz nsd tupH teknolojisi, desentral frekans inverterleri, Nordcon uygulaması, IE5+ senkron motorları ve kestirimci bakım özelliğine sahip akıllı sürücüler ile; verimlilik oranlarında büyük artışların yanı sıra süreçleri kolaylaştırarak, kullanıcıların yalnızca üretime odaklanmalarını sağlıyoruz.”


Belirli endüstriler için yapılandırılmış sistemlerin, sürüm sayısının ve yedek parça yönetiminin azaltılmasını kolaylaştırdığını vurgulayan yetkililer, “Örneğin, lojistik ve havaalanı uygulamaları için Nord; yeni IE5+ senkron motor, iki kademeli konik dişli ünitesi ve Nordac Link alan dağıtıcısından oluşan LogiDrive standart dişli motor sistemini sağlıyor. Özellikle asenkron motorlarla kıyaslandığında yeni IE5+ senkron motorlar, kısmi yük ve kısmi hız aralıklarında yüksek enerji tasarrufunu mümkün kılıyor” dediler.

“Kestirimci bakım, ileride çıkabilecek arızaları önceden tespit ediyor”
Kestirimci bakımın; ekipmanları belirli parametrelerle izleyerek, ileride çıkabilecek arızaları önceden tespit ettiğini ve arızanın büyümemesi adına müdahalede bulunduğunu kaydeden yetkililer, şöyle konuştular: “Kestirimci bakım; arıza duruşlarını ortadan kaldırır, bakım maliyetlerini düşürür, çalışma sürelerini artırır ve verimli çalışmasıyla enerji tüketimini azaltır. Müşterilerinin ihtiyaçlarını odak noktasına alan Nord Drivesystems, her uygulama için optimum tahrik çözümleri sunarak, çözüm ortaklarının çıkabilecek sorunlara karşı önceden hazırlıklı olmalarını sağlıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ