Makine Haber

Çağdaş: “Binek otomobildeki liderliğimizi yılın ilk yarısında da sürdürdük”

20 yıldır sürdürdükleri binek otomobil pazarındaki liderliklerini 2020’nin ilk yarısında da pandemi sürecine rağmen korumaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, otomotiv pazarında büyük bir hareketlilik yaşandığını aktardı.

  • 04 Temmuz 2020
Çağdaş: “Binek otomobildeki liderliğimizi yılın ilk yarısında da sürdürdük”

2020 yılının ilk 6 ayında, toplam pazarda gerçekleştirdiği 37 bin 444 satış adedi ile 14,7 pazar payı elde eden Renault, 36 bin 305 satış adedi ve 17,8 pazar payı ile binek otomobil pazarının lideri oldu. Renault Grubu, aynı dönemde binek otomobil pazarında kaydettiği 46 bin 83 satış adedi ile toplam pazardan yüzde 22,6 pay elde etti. Grup, toplam pazarda ise 49 bin 43 satış rakamı ile 19,3 pazar payı elde etti. Dacia markası, 2020 yılının ilk yarısında kaydettiği 11 bin 599 satış adedi ve toplam pazardan elde ettiği yüzde 4,6 pay ile marka sıralamasında 8’inci sırada yer aldı.

“Mart ayından itibaren her türlü tedbiri aldık”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, şunları söyledi: “20 yıldır elde ettiğimiz binek otomobil liderliğini, 2020 yılının ilk yarısında da pandemi sürecine rağmen korumaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bugüne kadar, OYAK vizyonu çerçevesinde memnuniyetlerini birincil önceliğimiz olarak belirlediğimiz müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için; mart ayından itibaren tüm yetkili satıcılarımız ile birlikte her türlü tedbiri aldık ve almaya devam ediyoruz.”
Mart ve nisan aylarında ertelenen talep, pandemi etkisi ile artan toplu taşımadan kaçınma eğilimi ve ulaşılabilir faiz koşulları ile birlikte pazara büyük bir dinamizm geldiğini vurgulayan Çağdaş, “Yılın ikinci yarısında bu ritmin devam etmesi ve olası bir ikinci dalga yaşanmaması durumunda, pazarın 650 bin seviyelerinde tamamlamasını öngörüyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ