Makine Haber

Teksan Jeneratör, İSO 500’de 79 basamaklık bir sıçrama gerçekleştirdi

İstanbul Sanayi Odası, ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Pandemiye rağmen üretimini kesintisiz sürdüren Teksan, 79 basamaklık bir sıçramayla listede 394. sıraya yerleşti. Şirket, 2020 yılında üretimden satışlarını 2019’a göre yüzde 40’ın üzerinde artırmayı başardı.

Teksan Jeneratör, İSO 500’de 79 basamaklık bir sıçrama gerçekleştirdi

Teksan Jeneratör, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020’ araştırmasında 394. sıraya yükseldi. Pandeminin zorlu koşullarına rağmen 2020’de net üretimden satışlarını 2019 yılına göre yüzde 40’ın üzerinde artıran Teksan, söz konusu başarısı ile İSO 500 Listesi’nde 79 basamaklık bir sıçrama gerçekleştirdi. Aynı dönemde Teksan’ın net satışları da, 2019’a kıyasla yüzde 36 artarak 1 milyar TL’nin üzerine ulaştı.

Tuncer: “İstikrarlı yükselişimiz devam ediyor”
Ülke ekonomisine katkı sağlamak ve istihdamı artırmak amacıyla faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini belirten Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasındaki istikrarlı yükselişlerinin devam ettiğini ifade etti. Tuncer, “İstanbul Sanayi Odası’nın son olarak açıkladığı ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının 2020 sonuçlarına göre, net üretimden satış rakamlarımızla 2019’a göre listede 79 sıra birden yükselerek 394. sırada yer almayı başardık. Dünya ve Türkiye ekonomisinin Covid-19 nedeniyle zorlu bir sınavdan geçtiği bir dönemde, çalışanlarımızdan ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle bu başarıyı göstermek ve ülkemiz sanayine yaptığımız katkıyı artırmak bizim için gurur verici. Gerek iç pazar, gerekse ihracat yaptığımız ülkelerde yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefinde yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bunun karşılığını da en güzel şekilde alıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde gerek sektörümüze, gerek ülke ekonomisine katkılarımızı daha da artırmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ