Makine Haber

Mitsubishi Electric, iki yeni sistem izleme ve proses kontrolü yazılımı geliştirdi

Mitsubishi Electric’in yeni geliştirdiği yazılımlar; küçük üretim hatları için izleme ve kontrolden birden fazla tesise sahip büyük fabrikalar için izleme ve iş zekasına, proses otomasyonundan tesisat ve bina otomasyonuna kadar pek çok IoT ihtiyacını karşılayacak.

Mitsubishi Electric, iki yeni sistem izleme ve proses kontrolü yazılımı geliştirdi

Dijital üretim ve IoT alanındaki gelişmeleri destekleyen Mitsubishi Electric, mevcut Maps Scada yazılım ailesinin bir tamamlayıcısı olarak ‘Genesis64’ seri adıyla iki yeni sistem izleme ve proses kontrolü yazılımını geliştirerek, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarına yönelik Scada ürün ailesini genişletti. Yeni geliştirilen yazılımlar; küçük üretim hatları için izleme ve kontrolden birden fazla tesise sahip büyük fabrikalar için izleme ve iş zekasına, proses otomasyonundan tesisat ve bina otomasyonuna kadar pek çok IoT ihtiyacını karşılayacak.

“Büyük ölçekli sistemlerin hayata geçirilmesini kolaylaştıracak”
Genesis64 Basic Scada çözümünün, küçük üretim hatlarının ihtiyaç duyduğu temel fonksiyonları sunan giriş düzeyi bir yazılım olarak geliştirildiğini aktaran şirket yetkilileri, “Genesis64 Advanced Scada ise, fabrika, bina ve tesisatların geniş ölçekli takibi için tam özellikli bir Scada yazılım paketi olarak dikkat çekiyor. Büyük sistem ihtiyaçlarına sahip müşteriler için geliştirilen çözüm; bulut bilişim tabanlı sunucusuz bir sistemin kurulmasına yardımcı olarak yedeklemeli, çoklu tesis veya diğer yüksek güvenlikli, büyük ölçekli sistemlerin hayata geçirilmesini kolaylaştıracak. Bu üst sınıf yazılım, akıllı gözlükler ve akıllı saatler gibi cihazlara da bağlanarak, uzaktan izleme yapmak veya çalışma talimatlarını uzaktan vermek isteyen müşterileri destekleyecek. Yazılım, ayrıca üretim dünyasındaki yeni normali destekleyen diğer bir özellik olarak operatörlerin izleme ekranıyla fiziksel temasının önlenmesine yardımcı olan yapay zeka destekli akıllı asistan hoparlörler sayesinde sesli komutlarla kullanılabilecek” dediler.

“OPC sunucusuna duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor”
Scada ailesinin yeni üyeleriyle birlikte Mitsubishi Electric’in müşterilerinin, 2019’da satın alınan ABD Merkezli Scada ve IoT analiz yazılım şirketi Iconics, Inc. tarafından sağlanan Scada çözümlerinin erişimine sahip olacaklarını aktaran yetkililer, şunları aktardılar: “Üreticiler, otomasyon ve proses kontrol sorunlarına çözüm bulunmasına yardımcı olmak amacıyla geliştirilen Iconics yazılım teknolojisiyle Mitsubishi Electric’in uçtan buluta kadar geniş bir yelpazedeki yazılım ürün ve hizmetlerinden oluşan fabrika otomasyon teknolojisinden faydalanabilecekler. Bu bütüncül entegrasyon, ilk olarak Mitsubishi Electric PLC’lerinden Genesis64 Scada yazılımına doğrudan bağlantıyla mümkün olurken; otomatik algılama sayesinde hızlı ve sorunsuz bir başlangıç sağlıyor ve OPC sunucusuna duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ