Makine Haber

Universal Robots, Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda cobot teknolojisini tanıttı

Ambalaj sektörünün önemli markalarını ve sektör profesyonellerini buluşturan 26. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırladı. Universal Robots’un da yer aldığı etkinlikte, katılımcılar kolaboratif otomasyonla tanışma fırsatını yakaladılar.

  • 25 Ekim 2021
Universal Robots, Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda cobot teknolojisini tanıttı

Universal Robots, yurt içinden ve yurt dışından yaklaşık 60 binin üzerinde katılımcının ziyaret ettiği Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda cobot teknolojisini tanıttı. Ambalaj sektörünün önemli markalarını ve sektör profesyonellerini buluşturan etkinlik, 20-23 Ekim 2021 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Gök: “Cobotlarımızın kârlılık ve verimliliği nasıl artırdığını uygulamalı olarak anlattık”


Fuarda cobot teknolojisi ile ilgili bilgi veren Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “Standımızda, cobotlarımızın; paketleme-paletleme, konveyör üzerinde alma-bırakma, kalite kontrol, kaydırıcı ünite üzerinde çalışma ve etiketleme gibi örnek uygulamalarını sergiledik. Ambalaj sektörüne, 16 kg’a kadar yük kaldırabilen UR16e robotunun daha ağır yükleri taşıma ve tekrarlayan görevleri 7/24 nasıl yapabildiğini gösterme imkânına da sahip olduk. Kolaboratif otomasyon teknolojisinin ambalaj, paketleme ve paletlemede kârlılık ve verimliliği nasıl artırdığını uygulamalı olarak anlattık” diye konuştu.

“Yüzde 100’e varan sipariş doğruluğuna imza atma başarısını gösteriyor”
Satılan ürünün doğru paketlenmesinin, kullanıcıya sorunsuz ve zarar görmeden ulaşmasının markanın imajına katkı sağlayan önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken Gök, şunları söyledi: “Düzgün paketlenmeyen ürünlerde yaşanacak sorunlar ürünün iade edilmesine bağlı olarak işletmelerin hem maliyetini artırıyor, hem de zaman kaybına yol açıyor. Prestij kayıplarına dâhi yol açabilecek bu aksaklıkların önüne geçebilmek, her zaman aynı standart ve yüksek kalitede paketleme yapabilen cobotlarla mümkün oluyor. Kolaboratif robotlarımız; yani cobotlarımız, paketleme ve ambalajlama bölümlerinde yüzde 100’e varan sipariş doğruluğuna imza atma başarısını gösteriyor.”

“Yüzde 500’e varan verimlilik artışı sunabiliyor”
Ambalajlama ve paketlemenin birçok sektörün verimliliği ve kâr artışı için önemli hususular arasında yer aldığını belirten Kandan Özgür Gök, “Cobotlarımız üretimin sınırlı alanlarında değil; baştan sona yani hammaddeden sevkiyata kadar geçen tüm süreçlerde farklı boy ve kapasiteleriyle yer alarak, işletmelere yüzde 500’e varan verimlilik artışı sunabiliyor. Esnek üretim imkânları, kullanım kolaylıkları ve ek maliyete yol açmamaları gibi avantajlarıyla cobotların ambalaj sektöründe daha yaygın şekilde yer alacağına inanıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ