Makine Haber

Maxion İnci Jant Grubu ‘Altın İhracat Ödülü’ne lâyık görüldü

Bin 700 çalışanı ve 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye yaptığı ihracat ile Türkiye ekonomisine katkı sunmaya devam eden Maxion İnci Jant Grubu, 2020 yılında pandemi koşullarına rağmen gösterdiği üstün ihracat performansı ile OİB tarafından ‘Altın İhracat Ödülü’ne lâyık görüldü.

Maxion İnci Jant Grubu ‘Altın İhracat Ödülü’ne lâyık görüldü

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 4 fabrikasıyla toplam jant üretim kapasitesi yaklaşık 12 milyon olan Maxion İnci Jant Grubu, bin 700 çalışanı ve 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye yaptığı ihracat ile Türkiye ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor. Grubun yaptığı ihracat, toplam cirosunun yüzde 72’sini oluşturuyor. 2020’de pandemi koşullarına rağmen gerçekleştirdiği ihracat ile grubun iki şirketi Maxion Jantaş ve Maxion İnci, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından ‘Altın İhracat Ödülü’ne lâyık görüldü.

Zaim: “2021’de hedefimiz 300 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmek”
Alınan ödüllerle ilgili açıklama yapan Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “2020’de 10 milyona yakın jant ürettik ve 240 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. 2021’de ise hedefimiz 300 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmek. Sürekli gelişim ve dijital dönüşüm odaklı yenilikçi çalışmalarımızla sürdürülebilirliğe büyük önem veriyoruz. Sektörün ihracat liderlerinden biri olarak, dünyanın dört bir yanında Manisa’da ürettiğimiz jantlarımızın tercih edilmesi, üstün kalitemizin ve sağladığımız müşteri memnuniyetinin bir göstergesi. Bu başarımızın sektörümüz için büyük öneme sahip OİB tarafından da takdir edilmesinden mutluluk duyuyoruz. Maxion Jantaş ve Maxion İnci olarak iki şirketimizle bu ödüle lâyık görülmek hepimiz için gurur kaynağı. Bizi bu ödüle lâyık görenlere ve bu başarıda en büyük payı olan çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ