Makine Haber

Koca: “Yazılım sektörünü YES Türkiye Fuarı’nda bir araya getireceğiz”

Türkiye’de bölgesel ve ulusal ölçekte faaliyet gösteren 40 binin üzerinde yazılım şirketi bulunduğunu aktaran No On Fuarcılık Genel Müdürü Sadık Koca, 10-13 Kasım tarihleri arasında düzenleyecekleri Yazılım Endüstrisi ve Sanayisi Fuarı’nda sektörü bir araya getireceklerini ifade etti.

Koca: “Yazılım sektörünü YES Türkiye Fuarı’nda bir araya getireceğiz”

No On Fuarcılık tarafından 10-13 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Yazılım Endüstrisi ve Sanayisi Fuarı’na (YES Türkiye) Türkiye’deki yazılım şirketlerinin yanı sıra bölgedeki 12 farklı ülkeden 27 şirketin katılması beklenirken; 4 gün boyunca fuarı 10 bin kişinin ziyaret etmesi hedefleniyor.
Türkiye’de bölgesel ve ulusal ölçekte faaliyet gösteren 40 binin üzerinde yazılım şirketi bulunduğunu aktaran No On Fuarcılık Genel Müdürü Sadık Koca, 2019 yılı sonu itibariyle toplam bilişim pazarının büyüklüğünün 152,7 milyar Türk Lirası seviyesinde olduğunu söyledi. Söz konusu rakamlara göre, Türkiye’nin dünya yazılım ticareti hacminden sadece yüzde 0,2 oranında pay aldığına dikkat çeken Koca, şöyle devam etti: “Ülkemizin global olarak bu sektörde hak ettiği yeri alabilmesi, bölgesel ve yerel ölçekteki sektör temsilcilerini büyük aktörlerle buluşturup iş geliştirmelerine fırsat sunabilmek için elimizde bulunan bu önemli fırsatın en iyi şekilde kullanılmasını sağlayacağız. Yazılım, bilişim, medya, savunma sanayii, otomotiv, eğitim, sağlık, eğlence, dijital hizmetler ve finans kuruluşları gibi farklı sektör liderlerini, start-up’ları ve Türkiye’deki birçok teknoloji transfer ofisi ile teknokenti YES Türkiye’de bir araya getireceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ