Makine Haber

Knobel: “2019 yılında yatırımlarımıza devam ettik”

2019 yılında, üretim alanlarının ve inovasyon merkezlerinin genişletilmesine ve iyileştirilmesine yönelik yatırımlarına devam ettiklerini aktaran Henkel CEO’su Carsten Knobel, söz konusu dönemde farklı iş birimlerini hedefe yönelik satın alma ve ortaklıklarla güçlendirdiklerini de ifade etti.

  • 16 Mart 2020
Knobel: “2019 yılında yatırımlarımıza devam ettik”

2019 mali yılında Henkel’in satışları nominal olarak yüzde 1,1 oranında yükselerek 20,114 milyar Euro oldu. Kur etkilerinin satış büyümesi üzerinde yüzde 0,6 oranında pozitif bir etkisi olurken; söz konusu dönem kur etkileri hesaba katılarak değerlendirildiğinde, şirketin satışlarında yüzde 0,5 büyüdü. 2019’da satın alma ve elden çıkarmaların katkısı yüzde 0,5 oranında olurken; kur etkileri, satın alma ve elden çıkarmaların etkisinden arındırılmış organik satış büyümesi değişiklik göstermeyerek yüzde 0,0 oranında gerçekleşti.
2020’de ise, yüzde 0 ilâ 2 arasında bir organik satış büyümesi bekleyen Henkel, faiz ve vergi öncesi kâr (EBIT) marjının yüzde 15 seviyesine ulaşmasını bekliyor.

“Farklı iş birimlerimizi satın alma ve ortaklıklarla güçlendirdik”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Henkel CEO’su Carsten Knobel, “Geçen yılın başında; markalarımızı, teknolojilerimizi ve yeniliklerimizi güçlendirmek ve dijital dönüşümü hızlandırmak amacıyla 2019 ve sonrası için büyüme yatırımlarımızı yıllık 300 milyon Euro civarında artırma planımızı açıkladık. Aynı zamanda, üretim alanlarının ve inovasyon merkezlerinin genişletilmesine ve iyileştirilmesine yönelik yatırımlarımıza devam ettik. Ayrıca, farklı iş birimlerimizi yaklaşık 600 milyon Euro değerinde hedefe yönelik satın alma ve ortaklıklarla güçlendirdik” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ