Makine Haber

KenTIP FS modüler matkap serisi için değiştirilebilir uçlu matkap programı genişledi

Eğimli veya dönüşlü yüzeylerde delik delme, çapraz deliklere delik delme, üst üste dizinimli yığın plakalarda delik delme, yığın plakalara, döküm parçalara ve diğer pürüzlü yüzeylere delik delme artık sorun değil. Kennametal, bu tür uygulamaları kolaylaştıran bir kesici uç geometrisi geliştirdi.

  • 07 Eylül 2020
KenTIP FS modüler matkap serisi için değiştirilebilir uçlu matkap programı genişledi

Kennametal

Çelik, dökme demir ve paslanmaz çelikler için geçerli olan FEG kesici uç, parmak freze işlemlerini ortadan kaldırıyor ve tek bir işlemde süreci tamamlayarak, zamandan ve takım maliyetlerinden tasarruf sağlıyor.
Düz tabanlı deliklerin delinmesi sorunludur. Eğimli veya dönüşlü yüzeylerde delik delme, çapraz deliklere delik delme, üst üste dizinimli yığın plakalarda delik delme, yığın plakalara, döküm parçalara ve diğer pürüzlü yüzeylere delik delme artık sorun değil. KenTIP FS modüler matkabının başarısından yararlanan Kennametal, bu tür uygulamaların çoğunu kolaylaştıran, delik genişletme ve pilot uçla delik delmeyi sadeleştiren benzersiz bir kesici uç geometrisi (FEG) geliştirdi.
Kennametal’in modüler delme takımları ile ilgili Küresel Delik İşleme Ürün Müdürü olan Georg Roth, “FEG kesici uç o denli çok yönlü ki; neredeyse tüm delik delme uygulamalarınız için kullanabilirsiniz” diye konuştu.

Hem tokluk, hem de aşınma direnci sağlar
Kavramsal olarak FEG geometri tasarımı basittir. 180° kesme kenarı ve olağanüstü delik konumlaması ve dik doğruluk sağlamak üzere pilot görevi gören koniksel bir merkezi uç vardır. Köşe pahları, kesme kenarlarını korumaya ve çapak oluşmasını azaltmaya yarar. Dört kenar zırhı, darbeli kesmelerde ve çapraz deliklere girerken kararlılık sağlar. Ayrıca, Kennametal’in KCP15A kalitesi, nano yapısallıkta AlTiN kaplama ve ince taneli karbür alt yapıya sahip olması nedeniyle; çelik, paslanmaz çelik ve dökme demirde delik delmede hem tokluk, hem de aşınma direnci sağlar.
Çap aralığı 6.0-26.0 mm’yi (0.236-1.024 inç) kapsar ve KenTIP FS modüler matkap gövdesine bağlı olarak 12xD’ ye kadar delme derinliği elde edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ