Makine Haber

‘İSO Geleceğin Büyük Ödülü’ sahiplerini buldu

İstanbul Sanayi Odası’nın İTÜ Çekirdek Big Bang 2019 girişimcilik yarışmasında verdiği ‘İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü’ne; Meinox İlaç Teknolojileri, Safe Tech, Sensemore ve Mips girişimleri lâyık görüldü. Söz konusu girişimler toplam 350 bin TL ile ödüllendirildi.

  • 29 Kasım 2019
‘İSO Geleceğin Büyük Ödülü’ sahiplerini buldu

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) İTÜ Çekirdek Big Bang 2019 girişimcilik yarışmasında verdiği ‘İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü’ sahiplerini buldu. 28 Kasım 2019’da düzenlenen ödül töreninde ‘İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü’ne; Meinox İlaç Teknolojileri, Safe Tech, Sensemore ve Mips girişimleri lâyık görüldü.
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın da katıldığı ve finale kalan 20 girişimin sahnede sunum yaptığı yarışmada, Meinox 200 bin TL tutarındaki ödülün sahibi oldu. Safe Tech, Sensemore ve Mips girişimleri de 50’şer bin TL ile ödüllendirildi.
İTÜ Çekirdek Big Bang’de ‘İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü’nü kazanan Meinox, yeni nesil ilaç yapılı moleküller üretiyor. Yarışmada İSO’dan 50 bin TL’lik ödül almaya hak kazanan projelerden Safe Tech projesi de, kritik altyapı tesislerini siber saldırılara ve operasyonel tehditlere karşı koruyor. Sensemore girişim projesi, dünyanın en küçük kablosuz titreşim sensörünü üreterek ödüle lâyık görülürken; Mips de, evde sperm testi yapmayı sağlayan kantitatif ve kalitatif ölçüm yapan cihaz üretiyor.

Tepe: “Bu girişimciler Türkiye’nin gururu”
Törende kazananlara ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile birlikte veren İSO Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe, “Bu girişimciler Türkiye’nin gururu. Hepsinin birer üretici ve sanayici olarak Türkiye’nin istihdamına katkıda bulunmasını diliyoruz. İSO üyesi yaklaşık 20 bin sanayici de, tıpkı bu girişimcilerimiz gibi yıllar önce bu şekilde işe başladılar. Günümüzde de 160 milyar dolarlık ihracata imza atıyorlar. İSO olarak buradaki tüm girişimcilerimize kapılarımızı açıyoruz. Üretim yolunda her neye ihtiyaç duyarlarsa lütfen Odakule’ye gelsinler. Kapılarımızı, deneyimimizi, birikimimizi kendilerinin hizmetine açıyor ve hepsinin birer sanayici olmasını diliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ