Makine Haber

GEFCO, Çin’den acil olarak getirilen parçalar ile Avrupalı otomotiv üreticilerini destekliyor

GEFCO, son iki ay içinde üretim kesintilerini önlemek için 750 ton ana otomotiv yedek parçasını sekiz charter uçuşuyla Fransa’ya taşıdı. Kapıdan kapıya uygulanan çözümler, Çin’de uzak lokasyonlarda bulunan çeşitli tedarikçilerden kamyonlar aracılığıyla parçaların toplanmasını da içeriyordu.

  • 08 Nisan 2020
GEFCO, Çin’den acil olarak getirilen parçalar ile Avrupalı otomotiv üreticilerini destekliyor

Otomotiv lojistiğinin önde gelen şirketlerinden GEFCO, son iki ay içinde üretim kesintilerini önlemek için; turbo kompresörler, pistonlar, kontrol panelleri, kapılar ve şeritler dâhil olmak üzere 750 ton ana otomotiv yedek parçasını sekiz charter uçuşuyla Fransa’ya taşıdı. Kapıdan kapıya uygulanan çözümler, Çin’de uzak lokasyonlarda bulunan çeşitli tedarikçilerden kamyonlar aracılığıyla parçaların toplanmasını da içeriyordu. Aciliyeti olan parçalar bir araya getirilip, Fransa’nın Vatry ve Charles de Gaulle Havalimanı’na gönderilmeden önce Çin’in Şangay’daki kiralık kargo uçaklarına yüklendi.
Avrupa genelinde otomobil fabrikalarının faaliyetlerini durdurmasıyla birlikte GEFCO, üretim yeniden başlandığında müşterilerinin hızlı erişimini sağlamak için parçaların yerel havaalanı depolarında saklanacağı bir çözüm üretti. Şirket aynı zamanda, üretime başlama konusunda müşterilerine daha fazla yardımcı olmak amacıyla; merkezler yeniden açıldığında, çalışanların sağlığını ve güvenliğini sağlamak için iki milyondan fazla maske tedarik etti. GEFCO, Avrupa’daki tüm fabrikalara hız ve verimlilik sağlayabilmek için bütün dokümantasyon, gümrük izinleri gibi işlemleri ve eksiksiz paletli çözümleri de sağladı.

Freret: “Ekiplerimizin işlerine bağlılıklarıyla gurur duyuyorum”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan GEFCO Hava ve Deniz Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Paul-Henri Freret, “Çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı her şeyden önemli. Uzaktan çalışırken bile bu büyüklükteki kontratları güvence altına alabilen GEFCO operasyon ekiplerimizin işlerine bağlılıklarıyla gurur duyuyorum. Müşterilerimizin Time Critical (Acil) gönderilerinde destek olmak için; Çin ve Fransa’daki ekiplerimizin hava, depo ve karayolu operasyonları boyunca beraber çalışma kabiliyetleri, ‘Partners Unlimited’ ruhumuzu mükemmel bir şekilde yansıtıyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ