Makine Haber

Ford Otosan, ödüllerine bir yenisini daha ekledi

Ford Otosan, ‘Hizmet İhracatı Araştırması’nda ‘Mimari, Mühendislik, Bilimsel ve Diğer Teknik Hizmetler’ kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Şirket, 2018 yılında gerçekleştirdiği 68 milyon 604 bin dolarlık mühendislik ihracatı ile liderliği elinden bırakmadı.

  • 23 Aralık 2019
Ford Otosan, ödüllerine bir yenisini daha ekledi

Ford Otosan, Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) tarafından düzenlenen ‘Hizmet İhracatı Araştırması’nda, 2018 yılında gerçekleştirdiği 68 milyon doları aşkın mühendislik ihracatıyla Türkiye’nin lider kuruluşu seçildi. Global pazarlar için rekabetçi ürünler tasarlayıp geliştiren kuruluş, 2010 yılından beri toplam 646 milyon dolarlık mühendislik ihracatı gerçekleştirdi.
21 Aralık 2009 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Ödül Töreni’nde, şirketin ödülü Ford Otosan Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Burak Gökçelik’e takdim edildi.

Gökçelik: “Sadece bugünün değil, geleceğin teknolojilerine de odaklanıyoruz”
Son 4 yıldır Türkiye’nin ve son 8 yıldır otomotiv sektörünün ihracat şampiyonu olarak, mühendislik ihracatının da lideri olmaktan gurur duyduklarını belirten Ford Otosan Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Burak Gökçelik, “Sadece bugünün değil, geleceğin teknolojilerine de odaklanmaya devam ediyoruz ve Ar-Ge çalışmalarımızı, sürdürülebilirliğimizin vazgeçilmez bir parçası olarak görüyoruz. 1961’den bu yana kesintisiz bir şekilde devam eden Ar-Ge alanındaki yatırımlarımız sayesinde artan mühendislik bilgi birikimimiz bizi bu noktaya taşıdı. Çalışmalarımız ve yatırımlarımız sayesinde bugün; komple bir aracı, motoru da dahil olmak üzere, sıfırdan ticari bir ürün oluşana kadar tasarlamak, geliştirmek ve test etmek için gerekli tüm yetenek ve altyapıya sahip tek Türk şirketiyiz ve Ford Avrupa’nın en büyük ticari araç üretim merkezi konumundayız” dedi.
Ticari araçlarda sahip oldukları mühendislik bilgi birikimlerinin çok önemli boyutlara ulaştığını ifade eden Gökçelik, şunları aktardı: “Sadece Türkiye’de değil, tüm potansiyel ihracat pazarlarında rekabet edecek ürünler sunabilmek için ileri teknolojiler üzerinde çalışıyoruz. Bu doğrultuda, gerçekleştirdiğimiz mühendislik ihracatıyla da ülke ekonomisine ve otomotiv sektörüne katkılarımızı artırarak sürdürüyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ