Makine Haber

Fausing: “Yenilenebilir enerjiyi süreçlerimize dâhil ediyoruz”

Yeşil büyümenin gerçekten de mümkün olduğunu göstermeye devam edeceklerini ifade eden Danfoss Başkan ve CEO’su Kim Fausing, genel ilkesi ‘önce enerji tasarrufu’ olan şirketlerinin yenilenebilir kaynaklara büyük bir önem verdiğinin altını çizdi.

  • 11 Şubat 2020
Fausing: “Yenilenebilir enerjiyi süreçlerimize dâhil ediyoruz”

Geçmiş dönemde dünya çapındaki enerji yoğunluğunu büyük ölçüde azaltan Danfoss, enerji tüketimini daha da azaltmak ve tüm operasyonlarındaki mevcut enerji talebini yenilenebilir enerjiye geçirmek için ek faaliyetler başlatıyor. Danfoss, en geç 2030’a kadar dünya çapındaki operasyonlarının tümünde ‘CO2 nötr olma’ hedefi için, şirket aracı filosunun tamamının elektrikli araçlardan oluşması gibi birçok adım belirledi.

“Elektrifikasyona ivme kazandırıyoruz”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Danfoss Başkan ve CEO’su Kim Fausing, “Enerji tasarrufuna odaklanmak, sektörler arası iş birliği ve elektrifikasyon, sürdürülebilir geleceğin olmazsa olmazları. Çalışmalarımızın ve müşterilerimize sağladığımız çözümlerin temelinde yatan değerler de bunlar. İş faaliyetlerimizi; örneğin üretim ve veri merkezlerindeki süreçlerin ortaya çıkardığı ısının enerji fazlasını kullanarak karbondan arındırmak bizim için doğal adımlar. İklim konusunda üstümüze düşeni yapmak ve hedeflerimize ulaşmak için elektrifikasyona ivme kazandırıyor ve yenilenebilir enerjiyi süreçlerimize dâhil ediyoruz. Yapacak daha çok işimiz var. Yeşil büyümenin gerçekten de mümkün olduğunu göstermeye devam edeceğiz. Danfoss, olası CO2 etkisini, ticari unsurları ve uzun vadeli fabrika izi konularını dengelemek dâhil olmak üzere hedeflerine ulaşma konusunda ayrıntılı planlar üzerinde çalışıyor. Genel ilkesi ‘önce enerji tasarrufu’ olan şirketimiz, yenilenebilir kaynaklara büyük bir önem veriyor” dedi.
Gücünü yenilenebilir kaynaklardan alan elektrifikasyon da, Danfoss’un faaliyetlerini karbondan arındırmasına olanak vereceğini ifade eden Fausing, “Sürdürülebilirlik; hem müşterilerimiz, hem gezegenimiz, hem de insanlık için iyiye işarettir. Alanında lider bir işletme olarak; zorlu iklim hedeflerine ulaşmanın hem kendi faaliyetlerimizi karbondan arındırmaktan, hem de ekonomik büyüme ile enerji tüketimi arasındaki bağı kırıp enerji ihtiyacını azaltan çözümler sunmaktan geçtiğine inanıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ