Makine Haber

Farisè: “İş güvenliği sadece iş yeri ile sınırlı kalmamalı”

İş yerinde ve ötesinde, çalışanlarının sağlık ve refahını bütünleştiren bir önleme kültürü oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, ‘Sıfır ve Ötesi’ yaklaşımlarının; insan yaşamının ve sağlığının her şeyden daha değerli olduğu inancına dayandığını aktardı.

Farisè: “İş güvenliği sadece iş yeri ile sınırlı kalmamalı”

İş kazaları yalnızca iş yerlerinde değil, bilinçsiz yaklaşımlar sonucu hayatın her alanında gerçekleşebiliyor. Gerek iş, gerekse özel alanlarda meydana gelebilen kazalar, iş güvenliği farkındalığının yalnızca iş yeri ile sınırlı kalmaması gerektiğini gözler önüne seriyor. Sürdürülebilirlik zincirinin en önemli halkalarından biri olan iş güvenliği alanında yeni projeler yaratan Prysmian Group, tüm bu riskleri de göz önünde bulundurarak, iş güvenliğinin önemine dikkat çekmek için ‘Sıfır ve Ötesi’ vizyonu ile yepyeni bir farkındalığa imza atıyor.

“Bir önleme kültürü oluşturmayı hedefliyoruz”
İş yerinde ve ötesinde, çalışanlarının sağlık ve refahını bütünleştiren bir önleme kültürü oluşturmayı hedeflediklerini belirten Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, ‘Sıfır ve Ötesi’ yaklaşımlarının; insan yaşamının ve sağlığının her şeyden daha değerli olduğu inancına dayandığını söyledi. Farisè, “Sürdürülebilirlik bakış açımız doğrultusunda, iş güvenliğini iyileştirmeye öncülük etmenin herkesin sorumluluğu olduğuna inanıyoruz” dedi.
‘Sıfır ve Ötesi’ vizyonunun, zarar vermek istememe ve çalışma alanlarını daha güvenli ve daha iyi bir yer haline getirmeye yönelik bir taahhüt olduğunu vurgulayan Farisè, şöyle konuştu: “Gelişimin her daim mümkün olduğuna, sürekli iyileşme gösterebileceğimize ve çalışanlarımızın sağlık ve güvenliklerini koruyarak, her zaman daha iyisini yapabileceğimize inanıyoruz. İş yerinde yaralanma oranları düşerken, evdeki bilinçsiz kazaların artışına üzülerek şahit oluyoruz. Bu bize, iş güvenliğinin sadece iş yeri ile sınırlı kalmaması gerektiğini ciddi bir şekilde hatırlatıyor. Bu nedenle çalışanlarımızın dikkatini en önemli temel değerlerden biri olan iş güvenliğinin üzerine çekmek istiyoruz. Her bir çalışanımız bizim için çok önemli. İş yerinde çalışıyorken, evde boş vaktini değerlendiriyorken ya da yolculuktayken, bu değer bizim için hep aynı. Dolayısı ile iş güvenliğinin değerini biliyor ve daima bu doğrultuda hareket ediyoruz.”

“İş güvenliğini geliştirmeye öncülük etmek herkesin sorumluluğu”
İş güvenliğini geliştirmeye öncülük etmenin herkesin sorumluluğu olduğunu vurgulayan Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, “Hayatımızın her alanında ve yaptığımız her şeyde iş güvenliğini içeren bir felsefe olan ‘Sıfır ve Ötesi’; evde, toplum içinde ve her yerde insanlara ve evrene karşı sorumluluğumuzun bir parçası olarak paylaştığımız ortak bir değer. ‘Sıfır ve Ötesi’ vizyonumuz dâhilinde, iş güvenliğinin etkin bir organizasyonun ortak bir parçası olduğuna inanıyoruz; çünkü daha azını kabul edilemez olarak görüyoruz. Çalışanlarımıza sağlıklı, risksiz bir ortam sağlamayı taahhüt ediyoruz ve aynı zamanda her birini hayatlarının her alanında sorumlu ve aktif bir tutum sergileyerek, refahlarını ve ailelerinin güvenliğini güvence altına almaya teşvik ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ