Makine Haber

Farisè: “Afume kabloları ile yangına karşı daha güvenli çözümler sunuyoruz”

Yangın anında, can kaybının ya da zehirlenme vakalarının artmasında en önemli etmenin, yangın sırasında çıkan duman ve zehirli gazlar olduğunu vurgulayan Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, Afume kablolarının insanlara yangından kaçmalarına imkân tanıyacak bir süre sağladığını aktardı.

  • 01 Mayıs 2020
Farisè: “Afume kabloları ile yangına karşı daha güvenli çözümler sunuyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın hazırladığı rapora göre, 2019 yılında Türkiye genelinde yaklaşık 5 bin elektrik kaynaklı yangın meydana gelirken; söz konusu sayı tüm yangınların yüzde 22’sini oluşturuyor. Türk Prysmian Kablo da, Bursa Mudanya’daki fabrikasında ürettiği Afume kablolar ile yangına karşı daha güvenli çözümler sunuyor.
Söz konusu kablolar, olası bir yangın ortamında 180 dakikaya kadar işlevini sürdürürken; aynı zamanda alevin yayılmasını önlüyor ve zehirli gaz çıkarmıyor. Söz konusu ürünler ayrıca, düşük duman yoğunluğu ve sıfır zehirli gaz salınımı ile olay yerinin boşaltılmasında yardımcı bir işlev görüyor.

“İnsanlara yangından kaçmalarına imkân tanıyacak bir süre sağlıyor”
Yangına karşı güvenli kablo üretiminin ve kullanımının artırılmasına yönelik çalışmalarının aralıksız sürdüğünü aktaran Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, şunları söyledi: “Yangına karşı geliştirdiğimiz son teknoloji ve güvenli kabloların, özellikle insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yapılar olan okullar, hastaneler, alışveriş merkezleri, sinema ve tiyatro salonları, hava alanları ve otel gibi yapılarda kullanılması, olası bir yangında can ve mal sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Yangın anında, can kaybının ya da zehirlenme vakalarının artmasında en önemli etmen, yangın sırasında çıkan duman ve zehirli gazlardır. Tam da bu konuyu çözmek adına geliştirdiğimiz ve Mudanya fabrikamızda ürettiğimiz Afume kablolarımız, düşük duman yoğunluğu ve sıfır zehirli gaz salınımı ile insanlara yangından kaçmalarına imkân tanıyacak bir süre sağlıyor.”

“Sektörümüzü bilinçlendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz”
Türkiye’nin mega projelerinin kablolarını verdiklerini ifade eden Farisè, “Sadece kablo tedariki değil; yangına karşı güvenli kablolar konusunda da sektörümüzü bilinçlendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Okullardan itfaiyelere, sektör temsilcilerinden yetkili satıcılarımıza ve bayilerimize, ulaşabildiğimiz herkese, yangın tehlikesine karşı kullanılan kablonun ne kadar önemli olduğunu anlatıyoruz. Simülasyonlarla, konunun önemini kendi gözleriyle görmelerini sağlıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ