Makine Haber

Boysan: “Hindistan ve Amerika pazarına açılarak 6 kat büyümeyi hedefliyoruz”

Yeni dönemde Hindistan ve Amerika pazarı açılımıyla 6 kat büyümeyi hedeflediklerini ifade eden Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, insan kaynağı yatırımlarının yanı sıra 5 yeni ürünün lansmanını yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

  • 20 Aralık 2022
Boysan: “Hindistan ve Amerika pazarına açılarak 6 kat büyümeyi hedefliyoruz”

Endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler üreten yerli marka Bomaksan 2022 yılına ilişkin değerlendirmelerini ve 2023 hedeflerini açıkladı.
2022’de yüzde 50 büyüklerini, 2023 yılında ise Avrupa’nın birçok ülkesinde yeni partnerler ile iş geliştirme çalışmaları kapsamında yüzde 50 büyümeyi hedeflediklerini kaydeden Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “En çok rağbet gören ürünlerimiz dökümhane toz toplama sistemlerimiz ve kaynak dumanı emiş sistemlerimiz. Büyüme hızı bu derece yüksek bir firma olarak elbette birçok yatırım planımız bulunuyor. Önümüzdeki dönem insan kaynağı yatırımlarımızın yanında 5 yeni ürünümüzün lansmanını yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“Teknik bilgi ve tecrübemizi yerel ortaklarla paylaşmak istiyoruz”
Bomaksan’ın 2025 yılında devreye alacağı Kuzey ve Güney Amerika pazarını kapsayan depo hedefine yönelik de açıklamada bulunan Boysan, şunları söyledi: “Amerika pazarı gerek pazar dinamikleri gerekse lojistik uygunluk açısından çok özel. Burası için dağıtım deposu yatırımını, özellikle metal ve çelik sektörü için odağımıza aldık. Döküm sektöründe toz toplama ve havalandırma sistemlerinde elde ettiğimiz teknik bilgi ve tecrübeyi Kuzey ve Güney Amerika pazarında yerel ortaklarla paylaşmak istiyoruz. Kuzey Amerika pazarı, coğrafi olarak uzak bir pazar olmasının yanında; hem kültürel, hem pazar dinamikleri açısından hem de teknik olarak çok farklı. Bu sebeple ciddi bir hazırlık istiyor. 2023, bu hazırlıkları tamamlamak istediğimiz bir yıl. 2024 yılında ise ilk pazara giriş denemelerimizi yapmak istiyoruz. Buradan alacağımız sinyaller ışığında pazarda hareket stratejilerimizi revize edebiliriz. Ancak şu aşamada 2025 yılı içerisinde bir depo planlamamız bulunuyor.”

“Hindistan, dünyanın en büyük pazarlarından biri”
Yeni dönemde Hindistan ve Amerika pazarı açılımıyla 6 kat büyüme hedefleri olduğunun altını çizen Boysan, “Hindistan ve Amerika pazarı, şu an hitap ettiğimiz pazarlarımızın yaklaşık 15-20 katı büyüklüğünde. Her iki pazar içinde hedeflediğimiz sektörler farklı. Hindistan pazarı özellikle demir çelik ve metal işleme gibi sektörler açısından dünyanın en büyük pazarlarından biri. Bu sektörler de bizim yüksek bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olduğumuz sektörler. Bu açıdan baktığımızda firmamızın büyüme hedeflerine önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yerli bir ortakla Hindistan’da bir üretim merkezi açarak fiyat rekabetimizi de güçlü kılmak istiyoruz. Böylece hedeflerimizle birlikte 2023 yılında hem sektöre hem ülke ekonomisine katma değer yaratacak faaliyetlere imza atacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ