Makine Haber

Fanuc, e-mobilite alanında büyük bir sipariş daha aldı

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi Fanuc, Ford’un elektrikli otomobil gövdelerinin üretimine yardımcı olması amacıyla 2022 yılında teslim edilmesi planlanan yaklaşık 500 adet robotu Köln’de bulunan Ford üretim tesisine tedarik edecek.

  • 29 Temmuz 2021
Fanuc, e-mobilite alanında büyük bir sipariş daha aldı

Fabrika otomasyonundaki çözümleriyle önemli markaların üretim süreçlerinde stratejik roller üstlenen Fanuc, e-mobilite alanında büyük bir sipariş daha aldı. Şirket, elektrikli otomobil gövdelerinin üretiminde kullanılması için 2022 yılında teslim edilmesi planlanan yaklaşık 500 adet robotu Köln’deki Ford tesisine tedarik edecek.
Ford’un Köln’de bulunan üretim tesisi, halihazırda tüm Avrupa pazarına hizmet edebilecek kapasitesi sayesinde, elektrikli araçlar için geliştirme ve üretim tesisi olan Ford Köln Elektrifikasyon Merkezi’ne dönüştürülüyor. Ford böylece, tamamen elektrikli ve yüksek hacimli ilk binek otomobil modelini 2023 yılında üretmek için çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Marka ayrıca, 2030’dan itibaren Avrupa’da sadece bataryalı elektrikli binek otomobiller sunmaya hazırlanıyor.

Yiğit: “Robotlarımız, birçok dev otomotiv üreticisinin fabrikasında önemli roller üstleniyor”
Fanuc robotlarının otomotiv sektöründe farkını ortaya koyduğunu belirten Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, şunları söyledi: “Güvenilir ve dayanıklı olmasıyla öne çıkan robotlarımız, birçok dev otomotiv üreticisinin fabrikasında önemli roller üstleniyor. ABD’de de uzun yıllardır iş birliği yaptığımız Ford’un, Köln’deki tesisinde de bizi tercih etmesi otomotiv sektöründeki gücümüzü bir kez daha ortaya koyuyor. E-mobilite uygulamalarında oldukça deneyimliyiz. Geleceği şekillendirecek bu teknolojilerde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Fanuc’un global çapta yenilikçi teknolojilerin üretiminde sağladığı katkıyı, güçlü kadromuz sayesinde Türkiye’deki otomotiv endüstrisine de sunmaya hazırız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ