Makine Haber

Evden çalışanların dramı: İş bitmiyor; bilgisayar hiç kapanmıyor

Karantina günlerinde evden çalışmanın 1 numaralı zorluğu nedir? Eset Kıdemli Güvenlik Uzmanı Tony Anscombe’nin paylaştığı araştırmaya göre, söz konusu çalışma sistemindeki en büyük zorluk, mesai saatinden sonra da bilgisayarın çalışmaya devam etmesi.

  • 15 Mayıs 2020
Evden çalışanların dramı: İş bitmiyor; bilgisayar hiç kapanmıyor

Siber güvenlik kuruluşu Eset, geçen yıl yapılan ama tam da bugünlere ışık tutan bir araştırmaya dikkat çekti. Sosyal medya içeriği konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Buffer tarafından, uzaktan çalışmanın fayda ve zorlukları üzerine hazırlanan ve Eset Kıdemli Güvenlik Uzmanı Tony Anscombe’in paylaştığı araştırmaya 2 bin 500 uzaktan çalışan katıldı.
Katılımcıların yüzde 22’sine göre, evden çalışmada yaşanan en büyük zorluk, mesai süresi bitse de işin sona ermemesi; yani işten sonra bilgisayarı kapatamama sorunu. Listedeki iki numara yüzde 19 oranında yalnızlık duygusu olurken; üçüncü konu yüzde 17 ile iş birliği yapmanın zorluğu oldu. Dördüncü büyük zorluk olarak da, yüzde 10’luk oranla evdeki dikkat dağıtıcı unsurlar gösterildi. Uzaktan çalışmanın geçici bir trend olarak değil, kalıcı bir unsur olarak tanımlandığı araştırmaya katılılanların yüzde 99’u, evden çalışmayı sürdürmek istediklerini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ