Makine Haber

Erin Motor, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’nda desteklenen 20 firmadan biri oldu

Erin Motor, üzerinde çalıştığı doğalgazlı, 4 silindirli ve niş alanlarda kullanılacak iki özel motor çalışmaları ile Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’nda, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ilk kademede desteklenen 20 firmadan biri oldu.

Erin Motor, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’nda desteklenen 20 firmadan biri oldu

Otomotiv sanayiinin önemli ihracatçı firmalarından biri olan Şahin Metal’in ikinci kuşak temsilcileri tarafından kurulan Erin Motor, geliştirdiği ürün gruplarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Yıldız Teknik Üniversitesi ile geliştirilen SANTEZ Projesi’nin de bir yansıması olan Erin Motor, yüzde 100 Türk özgün tasarımı yerli motor, jeneratör, zirai sulama pompaları ve marin motor üretiyor.

Şahin: “Hayalini kurduğumuz yerdeyiz”
10 bin saat ömür testi kanıtlanmış dayanıklı tasarımı, 2 bin saat garantisi, 4 geçişli radyatörü sayesinde +50 °C’de çalışabilme, 100 litre yakıt tankı seçeneği ile 40 saate yakın kesintisiz çalışabilme özelliği sunan motorların arasına yeni motorlar eklemek üzerine çalışmalar yaptıklarını dile getiren Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, “Erin Motor olarak, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’nda T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ilk kademede desteklenen 20 firmadan biri olduk. Firmamızı kurduğumuz altı yıl öncesine baktığımız zaman hayalini kurduğumuz yerdeyiz. Özellikle üzerinde çalışmalarına devam ettiğimiz, doğalgazlı, 4 silindirli ve niş alanlarda kullanmak üzere geliştirdiğimiz iki özel motorumuzla büyük ses getireceğiz.” dedi.

“Avrupa’daki firmalarla rekabet eden pozisyona geldik”
Çin’den gelen ucuz motorlarla rekabet yerine, Avrupa’daki kaliteli ürünlerle rekabeti kendilerine misyon edindiklerini belirten Şahin, şöyle konuştu: “Kalite konusunda Avrupa’daki firmalarla rekabet eden pozisyona geldik. Çin ile yüzde 100 yerli üretim yapan bir markanın maliyet rekabetine girmesi çok zor. Bunun yerine kendimize kaliteyle rekabeti amaç edindik. Ancak, kendi ülkemizde ‘Made in Turkey’in değeri yurt dışındaki kadar değil. Şu an insanların kafasındaki yabancı marka algısını yıkıp, Türk markasının iyi olduğu algısını oluşturmaya çalışıyoruz. Çünkü, ister istemez Çin’den gelen motorlarla bizi kıyaslıyorlar. Rekabete -1’den başlasak da, geliştirdiğimiz yurt dışındaki marka algımızı yurt içinde de oluşturmaya başladık.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ