Makine Haber

Eaton, engelli çocuklar için spor salonu yeniledi

Eaton, Tekirdağ’daki Müjgan-Serkan Karagöz Özel Uygulama Okulu’nun spor salonunu yeniledi. Söz konusu okul, en küçükleri 3 yaşında olmak üzere otizm, Down sendromu veya fiziksel engele sahip toplam 166 çocuğa temel bakım ve destek hizmeti veriyor.

  • 12 Aralık 2019
Eaton, engelli çocuklar için spor salonu yeniledi

Güç yönetimi şirketi Eaton’ın Çerkezköy’deki hidrolik ekibi, Tekirdağ’daki Müjgan-Serkan Karagöz Özel Uygulama Okulu’nun spor salonunu yeniledi. Söz konusu okul, en küçükleri 3 yaşında olmak üzere otizm, Down sendromu veya fiziksel engele sahip toplam 166 çocuğa temel bakım ve destek hizmeti veriyor.
Eaton’ın Çerkezköy’deki yerel toplumsal katılım ekibi, okulun eski spor salonunu aydınlık, ferah ve donanımlı bir alana dönüştürmek için Eaton Yardım Fonu’ndan finansman desteği aldı. Eaton ekibi; duvarların boyanmasına, yer döşemelerinin yenilenmesine, banyonun yeniden inşa edilmesine, yeni bir havalandırma sistemi kurulmasına, yastıklı duvar kaplamalarının eklenmesine ve son olarak yeni bir egzersiz ekipmanı setinin yerleştirilmesine yardımcı olarak, mevcut alanın renkli ve modern bir spor salonu haline dönüştürülmesini sağladı.

Bensason: “Bizim için bir onurdu”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Eaton Hidrolik Türkiye Genel Müdürü Aron Bensason, “Refah içerisinde bir toplumun parçası olmaktan hepimiz fayda görürüz. Bu yüzden Eaton’daki herkesi, Çerkezköy’deki fabrikamızın yakınında gerçekleştirdiğimiz bu faaliyet gibi anlamlı toplumsal projelere zaman, enerji ve becerilerini kullanarak nasıl yardımcı olabileceklerini düşünmeye davet ediyoruz. Okulun zaten muhteşem olan çabalarına destek olmak bizim için bir onurdu. Bu yeni alan, önümüzdeki uzun yıllar boyunca çocukların hayatında günbegün fark yaratacak” dedi.

Sevinç: “Bütün çocuklar yeni egzersiz alanına bayıldı”
Müjgan-Serkan Karagöz Özel Uygulama Okulu’nun Müdürü Mustafa Sevinç ise, şöyle konuştu: “Bir öğretmenin tüm mutluluğu; öğrencilerinin öğrenmesine, büyümesine ve mutlu olmalarına yardımcı olmaktan gelir. Bütün çocuklar bu yeni egzersiz alanına bayıldı. Bunu görmek de bizi çok mutlu ediyor. Eaton ekibinin kurumumuza kazandırdığı bu alanla hem onların mutlulukları, hem de benim mutluluğum katlandı. Bunun için tekrar teşekkür ediyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ