Makine Haber

Drive-Cliq arayüzüyle manyetik kodlayıcı sistemi

Tak ve çalıştır basitliğindeki kurulum, sürücü sistemine entegrasyonu kolaylaştırıyor. Kontrolör, sensörü ve ayarlarını otomatik olarak saptar. Sensör aynı zamanda, banttan ayrılmaya ve tekrar bağlanmaya izin verilmesiyle büyük esneklik de sunmaktadır.

  • 20 Şubat 2020
Drive-Cliq arayüzüyle manyetik kodlayıcı sistemi

Balluff

SGA serisi BML mutlak manyetik kodlayıcı, nihâi konumda yüksek mutlak doğruluğun gerektiği herhangi bir uygulamada kendini gösterir. Gelişmiş tanılama işlevleri, güvenilir çalıştırmayı ve daha etkin bakım işlemini güvenceye alır. Drive-Cliq arayüzüyle Balluff ölçüm sistemi, ayrıca Siemens kontrolör ortamlarına da mükemmel entegre olabilir. Siemens, sistemi buna göre sertifikalandırmıştır.
Tak ve çalıştır basitliğindeki kurulum, sürücü sistemine entegrasyonu kolaylaştırıyor. Kontrolör, sensörü ve ayarlarını otomatik olarak saptar. Sensör aynı zamanda, banttan ayrılmaya ve tekrar bağlanmaya izin verilmesiyle büyük esneklik de sunuyor. Bu, otomasyon alanında olduğu kadar makina tezgahı imalatındaki, en başta da özel makinalardaki zorlu uygulamalar için basit ve ekonomik çözümlerin önünü açar.

Sıcaklık değişimine, kire ve aşınmaya aşırı derecede duyarlı
Sistem, manyetik ilkeyle çalışması nedeniyle sıcaklık değişimine, kire (toz ve yağ gibi) ve aşınmaya aşırı derecede duyarlıdır. Kompakt form faktörü sayesinde, ölçme sisteminin var olan uygulamalara entegrasyonu güç montaj koşullarında dâhi kolaydır. 1.3 mm cömert okuma uzaklığı kurulumu kolaylaştırır.
Pratik çalıştırmada, durmanın sürekli denetlenmesi, sistemin ölçüm kalitesini sürekli kontrol etmesi nedeniyle yüksek güvenilirlik garanti altına alınır. Sinyal kalitesini kontrol eden otomatik koşul görüntüleme, kontrolör kullanımıyla işlev rezervini değerlendirmek için de uygun bir yoldur.
Durum LED´leri ve tanılama işlevleri güvenilir çalıştırmayı ve daha etkin bakımı güvence altına alır.
Doğrusal ölçüm sistemi, 48 metreye kadar uzunluktaki ölçümler kadar yüksek hassasiyet gerektiren uygulamalar için de uygundur. ± 12µm değerine kadar doğruluk ve 1µm çözünürlük ile ölçüm sistemi bu gereksinimleri karşılar. Sistemin tadilatı da basittir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ