Makine Haber

Dijital işlemenin kolay yolu

Yenilikçi bir yazılım ve bağlantılı takımlardan oluşan CoroPlus ürün yelpazesinin yardımıyla; tezgahı, takımları ve parçaları optimize ederek, olası hasarların önüne geçmek ve aynı zamanda istenmeyen üretim durmalarına son vermek mümkün.

  • 09 Aralık 2021
Dijital işlemenin kolay yolu

Sandvik Coromant

İmalatta en küçük hatalar bile yüksek maliyetlere neden olabilir. Sandvik Coromant, bunu güvenilir bir şekilde önlemek için imalathanelere ‘gözler’ ve ‘kulaklar’ sağlayan dijital işleme çözümleri sunuyor. Yenilikçi bir yazılım ve bağlantılı takımlardan oluşan CoroPlus ürün yelpazesinin yardımıyla; tezgahı, takımları ve parçaları optimize ederek, olası hasarların önüne geçmek ve aynı zamanda istenmeyen üretim durmalarına son vermek mümkün.
Dijitalleştirme; zorlukların üstesinden gelen, kaynak, zaman ve veri kaybını minimuma indiren ve daha kârlı çalışmaya yardımcı olan birçok yeni fırsatın kapılarını açıyor. Bir imalat prosesinin dijitalleştirilmesinin başarılı olması için üreticilerin adım adım ve mevcut kaynaklara uygun olarak ilerlemeleri gerekir. Sandvik Coromant, CoroPlus ile tasarım ve planlamadan ağ bağlantılı tezgahlara ve proses izlemeye kadar değer zincirindeki tüm adımlar için çözümler sunuyor.

Dijital çözümler ve bağlantılı takımlar
Dijital çözümler; proses planlaması ve hazırlığına, programlamaya ve ayrıca takım ve maliyet yönetimine önemli katkılarda bulunabilir. Sandvik Coromant’ın CoroPlus Takım Kılavuzu işleme yöntemi, malzeme ve tezgaha göre tek bir tıklamayla takım ve kesme değeri önerileri sunuyor. Ayrıca, dijital bir takım veri tabanı olan CoroPlus Takım Kütüphanesi, doğru takım verilerine ulaşmak için kataloglarda veya web sitelerinde arama yapma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Kütüphane, takımların dijital sürümlerini içeren kataloglara erişim sağlıyor ve böylece kullanıcılar takımları tümüyle ve direkt olarak kendi bilgisayar destekli üretim (CAM) sistemlerine aktarabiliyorlar. Sonuç olarak, kesici takımların toplam maliyeti önemli ölçüde düşüyor.
İşleme söz konusu olduğunda, Sessiz Takımlar Plus delik işleme baraları ve Coromant Capto DTH Plus takım tutucular, verimliliği artırmaya yardımcı olmak üzere uzman bilgisini ve üretim verilerini birleştiren akıllı ve sensör tabanlı çözümlerdir. Tezgahlar arasında veya takımla tezgah arasında iletişim kurabilen çözümler yüksek talep görür; çünkü bu çözümler proses verilerinin analizi ve akıllı kullanımı konusunda bir temel oluşturur.

Dijital çözümler yeni olanaklar sunuyor
Bir tezgahın ne zaman, neden ve ne sıklıkta durduğunu belirlemek zor olabilir. Bu nedenle, dijital çözümler bu sorun için yeni olanaklar sunuyor. CoroPlus Proses Kontrolü, işleme proseslerini gerçek zamanlı olarak izler ve sapma durumunda önceden tanımlanmış tepkilerle müdahale eder.
CoroPlus İşleme Bilgileri, verileri toplar, sorunları belirlemeye yardımcı olur ve bunları düzeltmek üzere doğru eylemleri gerçekleştirmek için gereken bilgileri sağlar. Bu şekilde, dijital çalışma yöntemine ve Endüstri 4.0’a daha kolay bir geçiş uygulaması oluşturulabilir.
CoroPlus teklifi, büyük yatırımlara ve prosesleri değiştirmeye ihtiyaç kalmadan, dijital üretim zekasını üretim prosesine entegre etmek için farklı yollar sağlar; kolay ve hızlı bir proses optimizasyonunu teşvik ederek tezgah kullanımını ve kârı en üst düzeye çıkarır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ