Makine Haber

Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon ile lisans anlaşması imzaladı

Çukurova Isı, Amerika’nın radyant ısıtma pazarının önde gelen firmalarından Roberts-Gordon ile lisans anlaşması imzaladı. ‘Blackheat’ markalı borulu radyant sistemlerinin Türkiye’de üretim hakkını alan Çukurova Isı; aynı zamanda söz konusu ürünleri AB ülkeleri, İngiltere ve çevre ülkelere de ihraç edebilecek.

  • 16 Eylül 2021
Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon ile lisans anlaşması imzaladı

Çukurova Isı, 30 yılı aşkın bir süredir Türkiye ve Orta Doğu distribütörlüğünü sürdürdüğü Amerikan Roberts Gordon LLC firması ile ‘Blackheat’ markalı borulu radyant ısıtma sistemlerinin imalatına yönelik lisans anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Roberts Gordon’ın ‘Blackheat’ marka ürünlerinin tamamı artık Çukurova Isı tarafından Türkiye’de üretilecek, ihracatı da Türkiye’den yapılacak. Daha önce ABD’den ithal ettiği Blackheat borulu radyant ısıtma sistemlerini Roberts-Gordon lisansı ile Gebze’deki fabrikasında üretecek olan Çukurova Isı, CE işaretli olan söz konusu ürünleri AB ülkelerinin tamamı ile İngiltere ve Türkiye’nin çevresindeki ülkelere ihraç etme hakkını da elde etti.

Vardan: “30 yıl önce başlayan iş birliğimizi bir üst seviyeye taşıdık”


Roberts-Gordon LLC. ile 30 yıl önce başlayan iş birliklerini bir üst seviyeye taşıdıklarını ifade eden Çukurova Isı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, “Roberts-Gordon LLC. ile 1991 yılında başlayan iş birliğimizi bugüne kadar başarılı bir şekilde sürdürdük. Şimdi de bu iş birliğimizi, ‘Blackheat’ marka radyant ısıtma sistemlerinin ülkemizde üretilmesine dair imzaladığımız lisans anlaşmasıyla bir üst seviyeye taşımanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Çukurova Isı olarak yıllardır komple ithal etmekte olduğumuz Blackheat radyant ısıtıcılarını bu anlaşma ile birlikte artık ithal etmeyeceğiz. Bunun yanı sıra, Türkiye’de üreteceğimiz bu ürünleri ihraç ederek, ülkemizin ihracatına da önemli katkı sağlayacağız. Çünkü, bu iş birliği kapsamında sadece Türkiye’de üretim hakkını almış değiliz; aynı zamanda bu ürünlerin çevre ülkelere, AB ülkelerine ve İngiltere’ye ihracat hakkını da almış bulunuyoruz. Sonuçta ülkemizin dış ticaret açığının azalmasına vesile olacağımız için çok mutluyuz” dedi.

“İlk ürünlerimizi 20 Eylül’de piyasaya süreceğiz”
Artık yurt dışında kullanılan Blackheat ürünlerinin tamamının altında Çukurova Isı imzası olacağını vurgulayan Vardan, şunları anlattı: “Anlaşmanın gerekleri çerçevesinde, firmamızın organizasyonunu geliştirerek üretime başladık. İlk ürünlerimizi 20 Eylül itibariyle piyasaya süreceğiz.”
Çukurova Isı’nın kısa vadeli hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Vardan, “2023 yılına kadar ‘Blackheat ‘markalı borulu radyant ısıtma sistemlerinin üretim ve satışını; dolayısıyla ciromuzu iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra, ilerleyen günlerde önce AB ülkelerine, sonra da ABD’ye; yani ürünleri yıllardır ithal etmekte olduğumuz ülkeye de ihraç edebilmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ