Makine Haber

Coşkunöz Holding’in geleneksel bilim şenliği bu yıl 200 çocuğu ağırladı

Çocuklara bilimi sevdirirken yaratıcı düşünme kabiliyetlerinin gelişimine katkı sağlamak hedefiyle Coşkunöz Holding tarafından hayata geçirilen ‘Bu İşte Bilim Var’ etkinliğinin dördüncüsü, ‘Mayasında Merak Var’ temasıyla 30 Kasım-1 Aralık’ta gerçekleştirildi.

  • 10 Aralık 2019
Coşkunöz Holding’in geleneksel bilim şenliği bu yıl 200 çocuğu ağırladı

Yatırımlarıyla Türk ekonomisine ve sanayisine katkı sağlayan Coşkunöz Holding, genç nesillerin eğitimi ve çok yönlü gelişimi için çalışmalarına da devam ediyor. Holdingin 2016 yılında hayata geçirdiği ‘Bu İşte Bilim Var’ etkinliğinin dördüncüsü, 30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde Bursa Podyum Sanat Mahal’de düzenlendi.
Coşkunöz Holding ve bağlı şirket çalışanlarının çocuklarının katıldığı etkinliğin bu yılki teması ise ‘Mayasında Merak Var’ olarak belirlendi. 6-12 ve 13-17 yaş arası olmak üzere iki grupta toplam 200 çocuğa, yaş gruplarına göre farklı segmentlere indirgenen tasarım, üretim ve beyin-vücut koordinasyonu gerektiren eğitici ve eğlendirici atölyeler yapıldı.
Etkinliğin ilk gününde, 13-17 yaş grubunda yer alan lise öğrencileri ağırlandı. Çocuklara ve gençlere bilim tutkusu bulaştırmayı amaçlayan sosyal girişim ‘Bilim Virüsü’ ile ortak hazırlanan programda; ‘Bilim Her Yerde’, ‘Bilim Girişimciliği’ ve ‘Geleceğin Formülü’ başlıklı interaktif atölye çalışmaları düzenlendi. 6-12 yaş arasındaki çocukların katıldığı etkinlikte ise, ‘Uçma Merakı’, ‘Yıldızlara Bakış’ ve ‘Otonom Sürüş’ atölyeleri yapıldı.

Beklen: “Çocuklar sıra dışı fikirleriyle hepimize ilham verdiler”
Etkinlik hakkında bilgi veren Coşkunöz Holding Kurumsal İletişim Kısım Müdürü Janset Beklen, şunları aktardı: “Modern ve üretken Türkiye’nin temeli olarak gördüğümüz çocukların bilimi sevmelerinin, bilimsel farkındalık ve deney yoluyla yaratıcı düşünme becerisi kazanmalarının büyük önem arz ettiğine inanıyoruz. ‘Bu İşte Bilim Var’ projesini de bu düşünceden hareketle; onların eğlenerek öğrenmelerini sağlamak ve iletişim kabiliyetlerini geliştirmek adına başlattık. Bir yandan çocuklarımızı bilim ışığında araştırmaya teşvik ederek onların mucit yönlerini ortaya çıkarıyor, diğer yandan çevre bilincini yükseltmeye odaklanıyoruz. Bu yılki temamızı ise, tarihin başlangıcından bu yana tüm yeniliklerin kökeninde var olan ‘acaba’ sorusundan yola çıkarak ‘Mayasında Merak Var’ olarak belirledik. Çocuklar da bizi yanıltmadı ve tüm atölye çalışmalarında yönelttikleri meraklı sorular ve sıra dışı fikirleriyle hepimize ilham verdiler.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ