Makine Haber

Coşkunöz Holding, İHA eğitimleri konusunda önemli bir ortaklık için anlaşmaya vardı

‘UAVERA’ markası ile yerli İHA pazarına güçlü bir giriş yapan Coşkunöz Holding, şimdi de İHA eğitimleri konusunda önemli bir ortaklık için anlaşmaya vardı. İngiliz Flyby Technology desteği ile kurulan İHA Eğitim Merkezi, tüm dünyaya İHA pilotları yetiştirecek.

  • 29 Mayıs 2021
Coşkunöz Holding, İHA eğitimleri konusunda önemli bir ortaklık için anlaşmaya vardı

Coşkunöz Holding, insansız hava araçları ve eğitimleri konusundaki yatırımlarına devam ediyor. Şirket, İngiliz Flyby Technology destegiyle Türkiye’de EASA (European Union Aviation Safety) uyumlu yeni nesil İHA 2 ve İHA 3 pilot eğitimlerini vermek üzere kurulmuş olan FLY BVLOS Technology firmasına ortak olmak üzere anlaşmaya vardı. Yeni kurulan İHA Eğitim Merkezi ile Türkiye’de de büyük bir potansiyeli olan sivil İHA eğitimleri konusunda kapsamlı kurslar verilecek.
Hem Türkiye’den, hem de yurt dışından gelen öğrencilere İHA pilotluk eğitimleri verecek olan okul, faaliyetine Gebze Teknik Üniversitesi Teknoparkı’nda başlayacak. Söz konusu teknoparkta, Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte İHA alanında yeni teknolojilerin Türkiye’ye kazandırılması konusunda da çalışmalar yürütülecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ