Makine Haber

Gök: “Cobotlarımız, makine besleme alanında yalın ve yüksek verimlilik sunuyor”

Universal Robots cobotlarının dünya genelindeki her ölçekten işletmenin makine besleme uygulamalarını otomatikleştirdiğini ifade eden Universal Robots Türkiye & MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, kendini hızlı bir şekilde amorti eden cobotların markalara değer kattığını söyledi.

  • 13 Ocak 2023
Gök: “Cobotlarımız, makine besleme alanında yalın ve yüksek verimlilik sunuyor”

Hızla artan nitelikli çalışan açığına çözüm olan Universal Robots cobotları, dünya genelindeki her ölçekten işletmelerin makine besleme uygulamalarını otomatikleştirmek için kullanılıyor. Kolaboratif makine besleme otomasyonu sayesinde cobot sistemleri sürekli tekrara dayalı, yükleme ve boşaltma görevlerini üstleniyor. Böylece çalışanlar otomasyon ekipmanını yönetmeye ve kontrol etmeye odaklanırken; karmaşık, katma değeri yüksek görevleri yerine getirebiliyor.

“Başarılı bir otomasyon projesi ile maliyetleri azaltmak mümkün”
UR+ ekosistemiyle cobot sistemini kolay, hızlı ve standardize şekilde devreye alma olanağına dikkat çeken Universal Robots Türkiye & MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “Bir makine imalat atölyesi ya da fabrikasının otomasyona geçmek için izleyeceği yol ne olursa olsun, maliyetleri ve karmaşıklığı azaltmak büyük ölçüde başarılı bir otomasyon projesine bağlı. UR+ gibi bir ekosistem, müşterilerin kendi özel çözümlerini geliştirme imkânıyla birlikte cobot sistemini kolay, hızlı ve standardize şekilde devreye alma olanağı veriyor. UR cobotlarının önceden entegre edildiği üçüncü taraf kit ve bileşenleri sunuyor. UR+ sertifikalı ürünler, uyumlu uç elemanları ve aksesuarların hızlı kurulmasını ve güvenilir bir kullanıcı deneyimi sunulmasını garanti ediyor. Cobotlar firmanın CNC makine besleme, abkant, enjeksiyon kalıp makinesi ya da 3D yazıcı ihtiyaçlarına çözüm olurken; aynı zamanda verimliliği artırmaya, kaliteyi iyileştirmeye ve iş gücü eksikliğini gidermeye yardımcı oluyor” dedi.

“Çok çeşitli üretim ihtiyaçları için esnek çözümler sunuyor”
Kolaboratif robot kurulumunu kendi bünyesinde gerçekleştiren Dynamic Group’un cobot uygulamasını hayata geçirmek için robot entegratörleriyle birlikte çalışıp başarılı olduğunu kaydeden Gök, şunları söyledi: “Hassas kalıp ve kalıplama şirketi Dynamic Group, kalıp malzemesinin ısıya duyarlı olması nedeniyle yüksek tutarlılık ve yoğun emek gerektiren makine döngüsünde personel bulmakta güçlük çekiyordu. Dynamics’in hızlı döngü süreleri, operatörleri zorlayarak, fire oranını yükseltiyor ve duruş sürelerine yol açıyordu. Yüksek çeşitlilik ve düşük adetli üretim için esnek ve mobil bir çözüm arayan Dynamic Group, enjeksiyon kalıplama ve kit hazırlama uygulamalarında üç Universal Robots cobotunu devreye aldı. Robot hücresi kurulduktan sonra Dynamic Group otomasyon mühendisinin cobotları programlaması yaklaşık 2 gün sürdü. Bu anlamda Dynamic Group, mevcut üretim planına göre robotları presler arasında hareket ettirmek için esnekliğe ihtiyaç duyuyordu, bu nedenle mobil tabanlı robot daha iyi bir seçim oldu.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ