Makine Haber

Coşkunöz Eğitim Vakfı, yenilikçi bir projeye daha imza attı

Coşkunöz Eğitim Vakfı ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, mesleki ve teknik liseleri geleceğe taşıyacak okul müdürlerinin yönetim anlayışlarına katkı sağlanması ve kişisel farkındalıklarının artırılması amacıyla tasarlanan ‘Sizin Eseriniz, Bizim Geleceğimiz’ adlı projeyi hayata geçirdi.

  • 10 Ocak 2020
Coşkunöz Eğitim Vakfı, yenilikçi bir projeye daha imza attı

1988 yılında Coşkunöz Holding’in kurucusu M. Kemal Coşkunöz tarafından hayata geçirilen Coşkunöz Eğitim Vakfı, yenilikçi bir projeye daha imza attı. Mesleki ve teknik liseleri geleceğe taşıyacak okul müdürlerinin yönetim anlayışlarına katkı sağlanması ve kişisel farkındalıklarının artırılması amacıyla tasarlanan ‘Sizin Eseriniz, Bizim Geleceğimiz’ adlı liderlik gelişim programı, Bursa Valiliği ile imzalanan Eğitimcilerin Eğitimi (EĞİTEP) Projesi İş Birliği Protokolü’nün ardından, 8 Ocak 2019’da düzenlenen tanıtım toplantısıyla başlatıldı.
Coşkunöz Eğitim Vakfı Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya; Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, MESS Eğitim Vakfı yetkilileri ve program kapsamında eğitim alacak okul müdürleri katıldı.

Susuzlu: “Hedefimiz; kurumların en iyi şekilde geleceğe taşınmasına katkı sunmak”


Okul müdürlerine yönelik proje ile bu kurumların en iyi şekilde geleceğe taşınmasına katkı sunmayı hedeflediklerini söyleyen Coşkunöz Eğitim Vakfı Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu, “Mesleki ve teknik liselerin çıktısı olan nitelikli ve meslek sahibi birey beklentisi, iş dünyası tarafından giderek daha farklı yetkinliklerle talep ediliyor. Gençlerin bu yetkinlikleri kazanmasında, aldıkları eğitimin yanı sıra; eğitim kurumunun vizyonu, gelişime açıklığı ve değer anlayışı da büyük önem arz ediyor. Dolayısıyla, bu kurumların en tepesinde bulunan ve okullarımızı geleceğe taşıyan okul müdürlerimizin yönetim anlayışları ve farkındalıklarının, gençlerin vizyonunu direkt olarak etkilediğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte, ‘Sizin Eseriniz, Bizim Geleceğimiz’ ismiyle okul müdürleri liderlik gelişim programını tasarladık. Müdürlerimizin yönetim anlayışlarına katkı sağlanması, kişisel farkındalıklarının artırılmasıyla hayat boyu gelişime rehberlik edilmesi ve iş dünyası beklentilerinin sistematik bir şekilde kendilerine aktarılması için oluşturulan programın, ilimizdeki okullara değer katacağını düşünüyoruz. Başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere; programa eğitmenleriyle destek verecek MESS Eğitim Vakfı ve projeye katkı sunan herkese Coşkunöz Eğitim Vakfı adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Dülger: “Bu iş birliği, ‘ilk’ olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip”
Bursa’nın mesleki ve teknik eğitimdeki yerini daha da güçlendirmek için çalıştıklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise, şunları söyledi: “Sanayicilerimizin destekleriyle yaptığımız iş birliklerinde, mesleki/teknik alanlarla beraber kişisel gelişime dönük çalışmalar da gerçekleştiriyoruz. Coşkunöz Eğitim Vakfı ile başlattığımız bu iş birliği ise, ‘ilk’ olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip. Önümüzdeki süreçte de, mesleki eğitimin çağın gereklerine uygun şekilde tasarlanması için hareket edeceğiz.”

Programın üç yıl sürmesi planlanıyor
Bursa’daki 100 mesleki ve teknik lise okul müdürü projeye dâhil olacak. Üç yıl sürmesi planlanan program kapsamında; liderlik, yönetici koçluğu ve kuşaklararası iletişimi de içeren farklı başlıklarda eğitimler verilecek. Program boyunca okul müdürü ve müdür yardımcıları, farklı sektörlerden önde gelen markaların üst düzey yöneticileriyle bir araya gelecekler. Ayrıca, yeni teknolojiler, kullanılan sistem ve standartların yerinde görülmesi için şirket ziyaretleri de düzenlenecek. Okul müdürleri ile birlikte yapılacak Gelişim Planı gözden geçirme çalışması ile de, bir yandan plana uyum izlenirken, diğer yandan da programın geliştirilmesine destek sağlanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ