Makine Haber

CLPA, CC-Link IE TSN’yi Almanya’da tanıttı

Yeni nesil iletişim ve kontrol teknolojisi CC-Link’i dünya genelinde yaygınlaştırma hedefi doğrultusunda çalışmalar yürüten CLPA (CC-Link Partner Association), en yeni açık ağ teknolojisi olan CC-Link IE TSN’yi Almanya’da düzenlenen SPS IPC Drives Fuarı’nda tanıttı.

  • 16 Aralık 2019
CLPA, CC-Link IE TSN’yi Almanya’da tanıttı

Ethernet tabanlı iletişim ve kontrol ağı CC-Link’in dünya genelinde yaygınlaşması için faaliyet gösteren CLPA (CC-Link Partner Association), Almanya’nın Nuremberg kentinde düzenlenen SPS IPC Drives 2019 Fuarı’nda en yeni açık ağ teknolojisi CC-Link IE TSN ile yer aldı. Zaman Duyarlı Ağ (TSN) haberleşmesini gigabit bant genişliğiyle birleştiren CC-Link IE TSN, açık endüstriyel Ethernet geliştirilmesi konusunda TSN alanında öncü bir rol üstleniyor.
CC-Link IE TSN ağ ortamına ilişkin canlı bir demonun da sunulduğu etkinliğin ziyaretçileri, söz konusu demo ile kritik kontrol verilerinin, TSN desteğiyle bir adım ileriye taşınan gigabit Ethernet üzerinde, TCP/IP trafiğiyle sorunsuz bir şekilde entegre edilmesinin yöntemlerini deneyimleme imkânı buldular. İşlem sayesinde, imalat sanayiinin Endüstri 4.0 uygulamalarının kullanıldığı büyük hacimli verileri yönetmeleri sağlanırken; aynı zamanda performans artışı sağlamak için bilişim teknolojisi (IT) ve operasyonel teknoloji (OT) sistemleri arasında köprü kurmaları büyük ölçüde kolaylaştırılıyor.

Bizel: “Sektörde lider konumda”


CLPA’nın sektördeki lider konumunu yeni ve gelişen ihtiyaçlara hızlıca yanıt verme kabiliyetine borçlu olduğunu ifade eden CLPA Türkiye Müdürü Tolga Bizel, “Açık endüstriyel Ethernet için gigabit bant genişliği ilk kez CLPA tarafından sunuldu. Bu bant genişliğini TSN teknolojisiyle ilk kez birleştiren de CLPA oldu” diyerek konuşmasını noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ