Makine Haber

BUMATECH Fuarı’nın 1 milyar TL’lik iş hacmi yaratması bekleniyor

24-27 Kasım tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları’nın 1 milyar TL’lik iş hacmi yaratarak, sektörün 2021 ihracat bilançosuna önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

  • 12 Kasım 2021
BUMATECH Fuarı’nın 1 milyar TL’lik iş hacmi yaratması bekleniyor

BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları; Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği’nin (MİB) iş birliğinde, Ticaret Bakanlığı, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile düzenlenecek. Etkinlik, 24-27 Kasım 2021 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. 19. Uluslararası Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, 12. Uluslararası Sac İşleme Teknolojileri Fuarı ve 18. Uluslararası Otomasyon Fuarı’nı tek çatı altında buluşturan BUMATECH, 7 salondan oluşan 40 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek.  45 ülkeden ve 50’ye yakın sanayi şehrinden 30 binin üzerinde iş insanını ağırlamaya hazırlanan fuarın, 1 milyar TL’lik ticaret hacmi oluşturması bekleniyor.
 
Ersözlü: “Firmalarımızın ihracat yolculuklarına hız kazandıracağız”


Makine imalat sektörünün Endüstri 4.0’ın getirdiği dijital açılım süreci ile daha da derinleştiğini belirten Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları’nın sektörün üretim ve inovasyon gücünde ulaşılan son noktayı ortaya koyacağını söyledi. Ersözlü, “Yarattığı katma değer ile Türkiye ekonomisi için büyük öneme sahip olan makine imalat sektöründen 353 yakın firma ve firma temsilciliğini 7 salondan oluşan 40 bin metrekare fiziksel fuar ortamında bir araya getireceğiz. Makine imalat sektöründe bu sene yılın en büyük buluşması olması itibarıyla fuarlarımıza hem yurt içinden, hem de yurt dışından ilgi hayli büyük. Yurt dışından ağırlıklı olarak Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Avrupa bölgelerinden 45 ülkeden, yurt içinden ise 50’ye yakın sanayi şehrinden 30 bini aşkın ziyaretçiyi Bursa’da buluşturacağız. Yaratmayı hedeflediğimiz 1 milyar TL’lik iş hacmi ile sektör ihracatına nitelikli katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen ziyaretçilerimizle katılımcılarımız arasında verimli iş birlikleri kurulmasını sağlayarak, firmalarımızın ihracat yolculuklarına hız kazandıracağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ