Makine Haber

Bosch Rexroth, 2021 Hermes Ödülü’nü almaya hak kazandı

Bosch Rexroth, dünyanın en kompakt elektrikli su altı valf aktüatörü olan SVA R2 ürünüyle 2021 Hermes Ödülü’nü kazandı. SVA R2, yeşil hidrojen üretmek için geleceğin proses sistemlerinde kullanıma, karbon yakalama ve depolama uygulamalarına uygun.

Bosch Rexroth, 2021 Hermes Ödülü’nü almaya hak kazandı

Bosch Rexroth, dünyanın en kompakt elektrikli su altı valf aktüatörü olan SVA R2 ürünüyle Hannover Fuarı’nda 2021 Hermes Ödülü’nü almaya hak kazandı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bosch Rexroth yeni iş alanlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Fechner, “Söz konusu sürdürülebilirlik olduğunda, inovasyonlar hızlı ilerlemenin elde edilmesinde hayati bir role sahip. SVA R2 ile Bosch Rexroth, proses endüstrisine tamamen yeni bir çözüm sunuyor. Bugüne kadar ilk kez kullanıcılar, konvansiyonel hidrolik silindirleri, sahada kanıtlanmış güvenlik sistemlerine sahip olan ve ekstra bir alan kaplamayan elektrikli tahrik sistemleriyle değiştirebiliyorlar” dedi.

“Proses sistemlerinde valfleri açıyor ve kapatıyor”
SVA R2 su altı valf aktüatörünün, proses sistemlerinde valfleri açtığını ve kapattığını ifade eden yetkililer, şunları aktardılar: “Su altı fabrikalarında, bu işlem bugüne kadar genellikle kilometrelerce uzunluktaki hidrolik hatlarla beslenmesi gereken hidrolik silindirler tarafından gerçekleştiriliyordu. Daha fazla alana ihtiyaç duymaları, akülü acil durum güç kaynağının çok pahalı olması ve sahada kanıtlanmış güvenlik sistemlerini entegre etmenin mümkün olmaması nedeniyle bunları elektrikli tahrik sistemleri ile değiştirmeye yönelik önceki girişimler başarısız olmuştu. Bosch Rexroth’tan bir geliştirici ekibi, yıkıcı inovasyon ile bu zorlukların üstesinden geldi. SVA R2 su altı valf aktüatörü, bir elektrikli tahrik sistemini, sahada kanıtlanmış güvenlik sistemlerini ve bir hareket kontrol sistemini bir araya getiriyor ve normalde hidrolik silindirlerin kullandığından daha fazla alan gerektirmiyor. Modül, 4 bin metreye kadar olan derinliklerde su altında kullanım için tasarlandı.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ