Makine Haber

Borusan Mannesmann, Romanya’da yaklaşık 15 milyon Euro’luk tesis kurmaya hazırlanıyor

Borusan Mannesmann, Romanya’da yaklaşık 15 milyon Euro’luk yatırım ile yeni bir tesis kuracak. Borusan Tube Products SA’nın yatırım planı kapsamında Romanya Maliye Bakanlığı’ndan 5.8 milyon Euro’luk teşvik onayı alan şirket, 2023 yıl sonu itibarıyla üretime başlamayı hedefliyor.

  • 01 Şubat 2023
Borusan Mannesmann, Romanya’da yaklaşık 15 milyon Euro’luk tesis kurmaya hazırlanıyor

Borusan Mannesmann, sürdürülebilir ve sağlıklı büyüme hedefi doğrultusunda Romanya’da yaklaşık 15 milyon Euro’luk yatırım ile yeni tesis kurmaya hazırlanıyor. “Borusan Tube Products SA adını taşıyacak ve 2023’ün Mart ayında inşaat çalışmaları başlayacak tesiste, amortisörde kullanılan silindir borusu, rezerve borusu ve özel kullanım alanı olan monotüplerin kesme ve işleme çalışmaları gerçekleştirilecek.
4 bin 800 metrekarelik üretim ve stoklama alanları bulunacak tesis ile 2026 yılında 10 bin tonun üzerinde kısa kesilmiş amortisör borusunu müşterilerine ulaştırmayı hedefleyen Borusan Mannesmann, tesisin tamamlanmasıyla birlikte ilk aşamada 50’den fazla kişiye istihdam olanağı sunacak. Kısa kesme, fırçalama, hat üstü yıkama gibi teknolojileri kullanarak üretim yapacak yeni tesis ile şirket, otomotiv tedarik zincirinde amortisör üreticilerine hizmet verecek.
Tesis yatırımı için 2022 yılı başında Romanya’nın Ploieşti şehrinde 805 bin Euro değerinde arazi satın alan Borusan Mannesmann, yatırım kapsamında Romanya Maliye Bakanlığı’ndan 5.8 milyon Euro’luk teşvik onayını da alarak tesis yatırımını hızlandırmıştı

Atabey: “Doğu Avrupa’daki konumumuzu güçlendirmek için önemli bir adım attık”


Romanya yatırımı ile ilgili değerlendirmede bulunan Borusan Mannesmann Genel Müdürü Zafer Atabey, “Doğu Avrupa’daki konumumuzu güçlendirmek için önemli bir adım attık. Başta Romanya ve Polonya olmak üzere mevcut müşterilerimizle birlikte Slovakya ve Çekya’da da potansiyel projelerimiz olacak. Bu yatırımlarla Doğu Avrupa’nın ana pazarımız olması yolunda önemli bir adım atıyoruz. Önümüzdeki günlerde inşaat çalışmaları başlayacak tesisimizle birlikte hedefimiz, 2023 yıl sonu ile birlikte üretime başlamak ve nihai ürünleri müşterilerimize ulaştırmak olacak” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ