Makine Haber

Borusan Mannesmann, çalışanlarını Covid-19’dan korumak için bir uygulama geliştirdi

Dijital dönüşümün öncü şirketleri arasında yer alan Borusan Mannesmann, Covid-19 salgınında çalışanlarını korumak için ‘Sağlık Olsun’ adında bir uygulama geliştirdi. Söz konusu uygulama, yazılım algoritmasıyla virüs bulaşmasını önlemede alarm işlevi görüyor.

  • 16 Mayıs 2020
Borusan Mannesmann, çalışanlarını Covid-19’dan korumak için bir uygulama geliştirdi

‘Çalışanımı korurum, işimi korurum, paydaşımı korurum’ felsefesi ile Covid-19 salgını ile mücadele eden Borusan Mannesmann, çalışanları için yeni bir uygulama geliştirdi. ‘Sağlık Olsun’ adı verilen uygulama, yazılım algoritmasıyla virüs bulaşmasını önlemede alarm işlevi görüyor.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, “Ofise/tesise gelmeden önce risk potansiyellerini tespit edebilseydik neler olurdu? sorusundan yola çıkılarak geliştirilen uygulama, evdeyken birkaç basit soruyu cevaplayarak; ofise veya tesise gelmeden risk tespitinin yapılabilmesini ve böylece virüs bulaşma potansiyelinin önüne geçilmesini sağlıyor. Her çalışan uygulama üzerinden günlük soruları cevaplıyor ve uygulamanın analizleri sonucunda en ufak belirti, iş yeri sağlık personellerine bilgi olarak gidiyor. Sonrasında daha fazla bilgi almak ve tavsiyelerde bulunmak üzere ilgili çalışanla iletişime geçiliyor. Doktorlar uygulama aracılığıyla iyileştiklerini onaylayana kadar, belirti şüphesi olan çalışan servis kullanamıyor ve tesise giremiyor” dediler.

“Koltuklarda oturanlar arasındaki mesafeyi optimize ediyor”
Uygulamanın, servislerde koltuk takibi yaparak; hem koltuklarda oturanlar arasındaki mesafeyi optimize ettiğini, hem de olası vaka durumlarında temaslıların takibinde büyük bir rol oynadığını kaydeden yetkililer, “Servislerde yer alan barkod, araca binerken çalışanlar tarafından okutuluyor ve ekranda koltuk numarası beliriyor. Sürücünün onayıyla beraber çalışan belirtilen koltuğa oturuyor ve seyahatini gerçekleştiriyor. Ertesi gün uygulama üzerinden servis kullanıp kullanmayacağını belirtiyor ve uygulamanın algoritması aynı araçta ve koltukta 1,5 m’lik sosyal mesafeyi ayarlıyor” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ