Makine Haber

ASAŞ, bu yıl da Türkiye’nin sanayi devleri arasındaki yerini aldı

Sakarya’da son teknolojiye sahip beş üretim tesisi ve 3 binden fazla çalışanı ile faaliyetlerini sürdüren ASAŞ, İstanbul Sanayi Odası’nın ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının 2022 yılı sonuçlarına göre, üretimden satışlarda gösterdiği performans ile 53’üncü sıraya yükseldi.

  • 04 Ekim 2023
ASAŞ, bu yıl da Türkiye’nin sanayi devleri arasındaki yerini aldı

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından ASAŞ, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500)’ listesinde bir basamak yükselerek 53’üncü sırada yer aldı. Araştırmanın 2022 yılı sonuçlarına göre ASAŞ, üretimden satışlarda gösterdiği üstün performansla bu yıl da Türkiye’nin sanayi devleri arasındaki yerini aldı.

Hatiboğlu: “Türkiye ekonomisinin kalkınması için çalışıyoruz”
Türkiye ekonomisine değer katan şirketler arasında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden ASAŞ Genel Müdürü Derya Hatiboğlu, yatırım, üretim ve ihracatı artırarak büyümeye devam edeceklerini söyledi. Sakarya’da yer alan son teknoloji ile donatılmış beş üretim tesisi ve 3 binden fazla çalışanları ile Türkiye ekonomisinin kalkınması için çalıştıklarını belirten Hatiboğlu, “90’dan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Üretim alanındaki tecrübemizi tasarım ve Ar-Ge çalışmalarımızla sürekli geliştirerek birçok sektör için yenilikçi ürünler sunuyor, yerli ve milli üretime büyük katkı sağlıyoruz. 2022 yılında da dünyada ve ülkemizde yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. Elektrikli araçlarda kullanılan yapısal parçaların üretimine yönelik kaynak ve CNC hatları, 4500 ton Hybrex komple pres hattı yatırımlarını hayata geçirdik. 100 milyon Euro’yu aşan 15000 ton Pres Hattı ve ikinci bir 4500 ton Hybrex komple pres hattı için yatırımı için sözleşme imzaladık. 15000 ton kapasiteli hat, 2025’te devreye alındığında hem Avrupa’da vagon alüminyum bileşenlerini komple üretip işleyen 3 tesisten biri olacağız hem de yıllık 25 bin ton alüminyum profil kapasite artışı sağlamayı, Türkiye’nin cari açığına 150 milyon dolar katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde de bir yandan yatırımlarımızı sürdürürken diğer yandan nitelikli katma değerli ürünlerde pazar payımızı artırarak ülkemizin milli kaynaklarının daha etkin kullanılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ