Makine Haber

Ford Otosan, Koronavirüs salgını nedeniyle üretime verdiği arayı uzattı

Ford Otosan, Ford Avrupa’nın Koronavirüs salgınının yayılımına paralel olarak aldığı kararlar doğrultusunda, üretime verdiği arayı devam ettirme kararı aldı. Şirket, Avrupa’da ticaretin kesintiye uğraması ve tedarik zincirinde yaşanan problemler sebebiyle söz konusu kararın alındığını bildirdi.

  • 04 Nisan 2020
Ford Otosan, Koronavirüs salgını nedeniyle üretime verdiği arayı uzattı

Tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili olarak, üretim operasyonlarına 13 Nisan’a kadar ara veren Ford Otosan, Kocaeli ve Eskişehir fabrikalarında üretime verdiği arayı devam ettirme kararı aldı.
Şirketten yapılan açıklamada, söz konusu kararın Covid-19 salgınıyla yürütülen mücadele kapsamında, Avrupa’da ticaretin kesintiye uğraması ve tedarik zincirinde yaşanan problemler nedeniyle alındığı bildirildi.
Üretimin yeniden başlama kararının ise, salgının seyrine paralel olarak; operasyonel kısıtlamaların ve tedarik zincirindeki aksamaların düzelmesi ve bayi ağının yeniden çalışma kabiliyetine kavuşmasına bağlı olarak alınacağı açıklandı. Söz konusu kararın, çalışanlarının sağlığı önceliğinde; ulusal ve uluslararası sağlık otoritelerinin açıkladığı güvenlik tedbirleri doğrultusunda alınacağını vurgulandı.
Ford Otosan, planlarını Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ve Koç Topluluğu genelinde uygulanmakta olan tedbirler doğrultusunda güncellediğini bildirirken; üretim arasının mevcut koşullara bağlı olarak 27 Nisan’a kadar devam edeceği belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ