Makine Haber

ASAŞ, AB fon destekli FORGE Projesi’nin ortakları arasına girmeyi başardı

ASAŞ, enerji yoğun endüstrilerde proseslerin iyileştirilmesiyle enerji verimliliği elde edilmesi, ekipman ömrünün artırılması ve karbondioksit emisyonunun azaltılması hedefiyle Kasım 2020’de hayata geçirilecek FORGE Projesi’ne dâhil oldu.

  • 09 Temmuz 2020
ASAŞ, AB fon destekli FORGE Projesi’nin ortakları arasına girmeyi başardı

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından ASAŞ, Avrupa Birliği’nin Horizon 2020 araştırma ve yenilik programı çerçevesinde fonlanan ve Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle hayata geçirilen FORGE Projesi’nin ortakları arasına girmeyi başardı. Projeyle; enerji yoğun endüstrilerde korozyon, aşınma ve yüksek sıcaklık uygulanan proseslerin iyileştirilmesiyle enerji verimliliği elde edilmesi, ekipman ömrünün artırılması ve karbondioksit emisyonunun azaltılması hedefleniyor. FORGE Projesi’nin Kasım 2020’de başlaması ve 42 ay devam etmesi planlanıyor.
Toplam bütçesi yaklaşık 5,9 milyon Euro olan proje çerçevesinde İtalya menşeili MBN Nanomateralia SpA’in koordinatörlüğü ve İngiltere menşeili TWI’ın teknik koordinatörlüğünde yapılanan konsorsiyumda 8 ülkeden, 13 kurum yer alacak. ASAŞ ise, 28 proje sunduğu konsorsiyumda son kullanıcı, teknoloji doğrulayıcı şirket olarak görev yapacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ