Makine Haber

Arçelik, engel tanımayan tasarımcılara sertifikalarını törenle verdi

Arçelik Buzdolabı Ürün Direktörlüğü’nün, ülke genelinde engelli bireylerin eğitim ve istihdamına katkı sağlayacak bir model oluşturmak hedefiyle hayata geçirdiği ‘İşitme Engelli Tasarımcı Yetiştirme Programı’ ilk mezunlarını verdi.

  • 04 Kasım 2019
Arçelik, engel tanımayan tasarımcılara sertifikalarını törenle verdi

‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuyla sürdürülebilirlik alanında öncü çalışmalar yürüten Arçelik, toplumsal sorumluluk anlayışıyla gelişimin önündeki engelleri kaldırmayı sürdürüyor. Arçelik Buzdolabı Ürün Direktörlüğü’nün, ülke genelinde engelli bireylerin eğitim ve istihdamına katkı sağlayacak bir model oluşturmak hedefiyle Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu ve İŞKUR işbirliği ile hayata geçirdiği ‘İşitme Engelli Tasarımcı Yetiştirme Programı’ ilk mezunlarını verdi.
Ayşe Göktaş, Şeyma Dağlı, Aysun Çalkaya, Murat Girgin ve Halise Östündağ olmak üzere işitme engelli 5 öğrenciye sertifikaları; Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Arçelik Buzdolabı Ürün Direktörü Ayhan Önder, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Eskişehir Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Hasan Yoldaş’ın katıldığı törenle verildi.
Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu öğrencileri, ‘İşitme Engelli Tasarımcı Yetiştirme Programı’ kapsamında, 21 Ocak-20 Mayıs 2019 tarihleri arasında; tasarım süreçleri, teknik resim, plastik ve metal parça tasarımı gibi 18 farklı alanda, 4 aylık süre zarfında, haftada 2 gün olmak üzere toplam 140 saat ders gördüler. 21 Mayıs-31 Ekim 2019 tarihleri arasında programın uygulama kısmı için Arçelik’in Ar-Ge departmanında istihdam edilen öğrenciler; 100 adet parça tasarladılar, 16 adet montaj yaptılar, 120 yeni teknik kelime öğrendiler, problem çözümüne yönelik 4 adet proje ve 40 parça için audit raporu hazırladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ