Makine Haber

AİMSAD, Dünya Kadınlar Günü için reklam filmi hazırladı

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle hazırladığı reklam filminde; ‘Kadın isterse her şeyi başarır’ mesajı verildi. Reklam filminde, iş yaşamında kadınlara karşı takınılan ‘yapamaz’ algısı eleştirildi.

  • 06 Mart 2020
AİMSAD, Dünya Kadınlar Günü için reklam filmi hazırladı

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için yayınladığı mesajda; ‘Kadın isterse her şeyi başarır’ dedi. Reklam filminde, iş yaşamında özellikle sanayi sektörlerinde kadınlara karşı takınılan ‘yapamaz’ algısı eleştirildi. Ayrıca, kadınların erkeklerden farklı bir performans sergilemedikleri ve her zorluğun üstesinden geldiklerinin vurgulandığı reklam filminde, ‘Yapamazsın diyenlere inat, yapıyorum’ mesajı da verildi.
Biesse Türkiye, AES CNC, Leitz Netmak, REED Tüyap ve BUP firmalarının desteğiyle hazırlanan reklam filmini değerlendiren AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, “Reklam filmimiz aracılığıyla; iş yaşamında, özellikle sanayide kadınlara karşı takınılan ‘yapamaz’ algısını eleştiriyoruz. Her ne kadar erkeklerin ağırlıkta olduğu bir sektör olsa da, makine sanayiinde kadınlar da en az erkekler kadar başarı elde ediyorlar. Kadınların iş yaşamında ayrımcılığa uğramasına karşı çıkıyoruz. AİMSAD olarak, kadın üyelerimizi ve çalışanları desteklemeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ