Makine Haber

ABB’den üretim hatlarını yeniden başlatmaya yardımcı olacak özel destek paketi

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü’nden yapılan açıklamada, müşterilerinin operasyonlarının yeniden başlayabilmelerini desteklemek için üretim hatlarını yeniden başlatmaya yardımcı olacak özel bir destek paketi sunulduğu ifade edildi.

  • 18 Mayıs 2020
ABB’den üretim hatlarını yeniden başlatmaya yardımcı olacak özel destek paketi

ABB’nin Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü, Covid-19 salgını sırasında haftalarca veya aylarca kullanılmayan üretim hatlarını yeniden başlatmaya yardımcı olmak için özel bir dijital çözüm paketinin yanı sıra, sanal ve saha servis desteği girişimleri başlattı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, “Bu teklif, müşterilerin uzun süredir uyku modundaki robotlar ve operasyonlarıyla ilgili sorunları gidermelerine ve düzeltmelerine yardımcı olmanın yanı sıra; müşterilerin süreçleri optimize edebilmelerine ve bakım faaliyetlerinde daha proaktif olmalarına yardımcı olan ve hem bakım, hem de üretim maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacak birkaç ABB dijital araç içerir. Şirket ayrıca; müşterilerin üretime hızlı ve etkili bir şekilde yeniden başlaması, yeniden başlatma sürecin-deki riskleri en aza indirgemesi ve stokta doğru parçaya sahip olmalarını sağlamak için gerekli sorunları çözebilme desteği ve yedek parçaların teslimatını tanımlamaya yardımcı olacak sanal bir danışmanlık ve denetim ile müşterilerini desteklemektedir. Alternatif olarak; sahadaki mevcut eski robotlar veya manipülatörler ise, robotların ömrünü uzatmak için bir üst seviyeye yükseltilebilir” dediler.

Atiya: “Yeniden başlatmanın mümkün olduğunca verimli olmasını istiyoruz”
İmalat ve üretim endüstrisi hızlanmaya başladığında, yeniden başlatmanın mümkün olduğunca düzgün ve verimli olmasını istediklerini aktaran ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu Başkanı Sami Atiya ise, “Sanal eğitime, saha servis ekiplerine ve yedek parçalara ek olarak; müşterilerin ABB Ability Internet Bağlantılı Servisler aracılığıyla tüm robot filolarını uzaktan izlemesine, sorunları gidermesine ve optimize etmesine yardımcı olabiliriz. Ayrıca, dijital çözümlerimiz ve araçlarımız; dünya ekonomisi için bu kritik dönemde maksimum performansın sağlanmasına ve planlanmayan arıza sürelerinin önlenmesine yardımcı olabilir” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ