Makine Haber

ABB Elektrifikasyon, 2020 yılı boyunca ücretsiz dijital çözümler sunacak

ABB Elektrifikasyon; tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının etkilerinin neredeyse tüm sektörlerde ve ekonomilerde hissedilmesiyle birlikte, söz konusu zorlu dönemde müşterilerine destek olabilmek için çeşitli önlemler alacağını açıkladı.

  • 01 Nisan 2020
ABB Elektrifikasyon, 2020 yılı boyunca ücretsiz dijital çözümler sunacak

Koronavirüs pandemisinin etkilerinin dünya çapında neredeyse tüm sektörlerde ve ekonomilerde hissedilmesiyle birlikte ABB Elektrifikasyon, söz konusu zorlu dönemde müşterilerine destek olabilmek için çeşitli önlemler alacağını duyurdu. Bu kapsamda, 27 Mart tarihinden itibaren başlayacak ve takvim yılının sonuna dek sürecek şekilde; hastaneler için olan iUPSGuard yazılımının tüm yeni abonelikleri ile tüm yeni veya yenilenen ABB Abilit Software-as-a-Service (SaaS) abonelikleri için ödenmesi gereken ücreti 12 aylığına askıya alınacak.
ABB Elektrifikasyon, kritik sağlık uygulamalarındaki kesintisiz güç kaynakları (UPS) için uzaktan izleme ve tanılamadan başlayarak; güç şebekeleri, ticari ve endüstriyel tesisler için enerji ve bina yönetimi çözümlerine varıncaya dek kritik alt yapı ihtiyaçlarını karşılayan araçlar sunuyor.

Mehta: “Müşterilerimize yardım etmeye devam edeceğiz”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan ABB Elektrifikasyon Birim Başkanı Tarak Mehta, “Müşterilerimizin böylesi bir zamanda yüz yüze geldiği zorlukların farkındayız. Bu yüzden, operasyonel açıdan daha istikrarlı olup, tasarruf sağlayabilmeleri adına onlara yardım etmeye devam edeceğiz. Birçok farklı sektörün yaptıkları işlerin önemi göz ardı edilemez. Biz de, 12 ay boyunca tüm ücretlerden feragat ederek, mümkün olduğunca fazla tesisin çözümlerimizle fayda elde etmelerini istedik” dedi.

“Güvenilir enerji dağıtımı kritik bir konumda”
An itibariyle, güvenilir enerji dağıtımının özellikle hastaneler ve sağlık uygulamaları bakımından kritik bir konumda olduğunu aktaran yetkililer, şunları aktardılar: “Hastane ve tıbbi tesisler, ABB’nin iUPSGuard çözümü sayesinde, gerekli enerjinin güvenilirliğini sağlamak için ABB’ye veya herhangi bir üçüncü markaya ait UPS’lerin uzaktan izleme ve tanılama imkânlarından faydalanabilirler. Aynı zamanda, ABB Ability Marketplace web sitesi üzerinden erişilebilen, işletmelerin verimliliğini ve güvenliğini uzaktan artırmak amacıyla tasarlanmış olan bazı çözümleri de ücretsiz olarak erişime sunuyoruz. Söz konusu çözümler, bu tür tesislerin mevcut iş güçleri en aza inmiş durumdayken kritik faaliyetleri sürdürmelerine destek oluyor.”
Yetkililer, ABB Ability Marketplace üzerinden erişilebilen enerji ve varlık yönetimi çözümleri ve ABB’nin ücretsiz olarak sunduğu yazılımları ise şu şekilde açıkladılar: “ABB Ability Electrical Distribution Control System (EDCS), tesislerin işletme maliyetlerinde yüzde 30’a kadar tasarruf sağlamasına yardımcı olabilecek bir dijital enerji yönetim platformudur. ABB Ability Backup Management for electrical systems-DataCare, koruma ve kontrol röleleri ile ilgili teknik bilgilerin rahat bir şekilde paylaşılmasını sağlayan bir platformdur. Bu, bir tesisin planlanan test/bakıma denk gelecek şekilde yenileme çalışmalarını planlamasını sağlayarak, operasyonel verimliliği en üst düzeye çıkarıyor.”

“Üç yeni ticari bina otomasyon çözümü için de ücretler askıya alınıyor”
ABB’nin, uzaktan yönetim imkânı sayesinde güvenliği artıran üç yeni ticari bina otomasyon çözümü (myBuildingsPortal üzerinden erişilebilir) için de ücretleri askıya aldığını anlatan yetkililer, söz konusu çözümleri şöyle sıraladılar: “Building Care Service, müşterilere binaları hakkında eksiksiz bir genel bakış ve denetim imkânı sunan IoT Dashboard sunucusu için tam erişim verilmesi anlamına gelir. DALI Manager ise, IoT Dashboard sunucusu üzerinden DALI acil aydınlatma sistemlerinin tam denetimini sağlar. SmartIP VideoControl portföyü için video akışı ve depolama, bina operatörlerinin ABB kapalı devre güvenlik kameralarından gelen video akışlarını uzaktan izleyebilmesini sağlar. Ayrıca, video akışı online olarak depolanabilir ve daha sonra tekrar izlenebilir. SmartIP AccessControl portföyü için uzaktan kilit açma, bina operatörlerinin elektronik kapı kilitlerini uzaktan açmalarını sağlayarak, acil durumlarda erişime ihtiyaç duyulması halinde anahtarın fiziksel olarak teslim edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırıyor.”
Yetkililer son olarak, ücretsiz yazılım çözümlerinden yararlanmak isteyen müşterilerin, yerel ABB Elektrifikasyon satış temsilcisiyle iletişime geçmeleri gerektiğini de sözlerine eklediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ